ProduktnamnACO Oleopator C FST-20/2000 A1
DimensionDN200
StorlekNS 20
Tryck/Flöde/Temp-
Effekt/Eldata-
Funktionoljeavskiljare, mark
Utförandemed hals och betäckning
Färggrå
Ytbehandlingobehandlad
Material betong
StandardSS-EN 858-1
Övrig infooljeavskiljare, stående
Tillverkarens produktsida -
RSK flik13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning
Tillverkarens artikelnummer 722127_1
GTIN -
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Material brunn Betong
Material lock Gjutjärn
Belastning lock 400 kN
Lämplig för avskiljning av fett (organiskt) Nej
Lämplig för avskiljning av olja (mineral) Ja
Lämplig för avskiljning av sand Nej
Lämplig för avskiljning av gips Nej
Installation Utomhusinstallation
Flödeskapacitet 20 l/s
Dimension alla anslutningar DN 200
Anslutningar Muff (Inskjutsmuff)
Utvändig rördiameter alla anslutningar 200 mm
Invändig beklädnad Övrigt
Utvändig beklädnad Ingen
Lagringskapacitet avskiljare 594 l
Kapacitet på slamavskiljare 2000 l
Med slamavskiljare Ja
Med koalensfilter Ja
Avskiljningsklass 1
Inbyggnadsdjup 3080 - 3355 mm
Storlek dagöppning 670 mm
Antal dagöppningar 1
Med tömningsanordning Nej
Med integrerad högtryckspoling Nej
Med automatisk påfyllningsfunktion Nej
Med larmutgång Ja
Med provtagningssond Nej
Anslutningshöjd inlopp 1985 mm
Anslutningshöjd, utlopp 1965 mm
Diameter 1740 mm
Höjd 2580 mm
GTIN FP -
Förpackningstyp Pall
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 3480
Bredd (mm) 1740
Höjd (mm) 2529
Vikt (kg) 5707
RSK-nummer5510588
GTIN-
ProduktOljeavskiljare
DimensionDN200
StorlekNS 20
Tryck/Flöde/Temp-
Effekt/Eldata-
Funktionoljeavskiljare, mark
Färggrå
Ytbehandlingobehandlad
Material betong
StandardSS-EN 858-1
Material brunn Betong
Material lock Gjutjärn
Belastning lock 400 kN
Flödeskapacitet 20 l/s
Invändig beklädnad Övrigt
Utvändig beklädnad Ingen
Med slamavskiljare Ja
Med koalensfilter Ja
Avskiljningsklass 1
Inbyggnadsdjup 3080 - 3355 mm
Storlek dagöppning 670 mm
Antal dagöppningar 1
Med tömningsanordning Nej
Med larmutgång Ja
Med provtagningssond Nej
Anslutningshöjd inlopp 1985 mm
Diameter 1740 mm
Höjd 2580 mm