WAVIN CERTARO NS10/2000 200MM. Längd 2,8 m för markförläggning 10l/s.Klass 1. Självförankrande och trafikerbar 1000/600 koa, flottörventil och nivålarm oljeskikt/dämning ingår i tank. NOTERA! förhöjningsrör 2357814 + tätning 2357868 (+1,5m) krävs om inloppets underkant in i tank är djupare ned i mark än 1,27m
  • •  för markförläggning, spillvatten
Märkningar
Dokument
Översikt
RSK-nummer5619745
Tillverkarens artikelnummer3031390
GTIN5708525453411
ProduktOljeavskiljare, klass 1
ProduktnamnCertaro NS10/2000
Dimension200/200mm, Ø600mm
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp10l/s
Effekt/Eldata-
Funktionmarkförläggning, spillvatten
Utförandemed larm/tätningsring/kona
Färgsvart
Ytbehandling-
Material PE
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida -
RSK flik13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning
GTIN 5708525453411
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Material brunn PE (polyeten)
Material lock Gjutjärn
Belastning lock 400 kN
Lämplig för avskiljning av fett (organiskt) Nej
Lämplig för avskiljning av olja (mineral) Ja
Lämplig för avskiljning av sand Ja
Lämplig för avskiljning av gips Nej
Installation Utomhusinstallation
Flödeskapacitet 10 l/s
Dimension alla anslutningar DN 150
Anslutningar Muff (Inskjutsmuff)
Utvändig rördiameter alla anslutningar 160 mm
Invändig beklädnad Ingen
Utvändig beklädnad Ingen
Lagringskapacitet avskiljare 1040 l
Kapacitet på slamavskiljare 2000 l
Med slamavskiljare Ja
Med koalensfilter Ja
Avskiljningsklass 1
Inbyggnadsdjup 3000 - 3000 mm
Storlek dagöppning 600 mm
Antal dagöppningar 1
Med tömningsanordning Nej
Med integrerad högtryckspoling Nej
Med automatisk påfyllningsfunktion Nej
Med larmutgång Ja
Med provtagningssond Nej
Anslutningshöjd inlopp 1360 mm
Anslutningshöjd, utlopp 1328 mm
Diameter 200 mm
Höjd 2634 mm
Bredd 2040 mm
Längd 2800 mm
GTIN FP -
Förpackningstyp Oförpackad
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 2900
Bredd (mm) 2040
Höjd (mm) 2433
Vikt (kg) 348
RSK-nummer5619745
ProduktOljeavskiljare, klass 1
ProduktnamnCertaro NS10/2000
Dimension200/200mm, Ø600mm
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp10l/s
Effekt/Eldata-
Färgsvart
Ytbehandling-
Material PE
Standard-
Övrig info-
Material brunn PE (polyeten)
Material lock Gjutjärn
Belastning lock 400 kN
Flödeskapacitet 10 l/s
Invändig beklädnad Ingen
Utvändig beklädnad Ingen
Med slamavskiljare Ja
Med koalensfilter Ja
Avskiljningsklass 1
Inbyggnadsdjup 3000 - 3000 mm
Storlek dagöppning 600 mm
Antal dagöppningar 1
Med tömningsanordning Nej
Med larmutgång Ja
Med provtagningssond Nej
Anslutningshöjd inlopp 1360 mm
Diameter 200 mm
Höjd 2634 mm
Bredd 2040 mm
Längd 2800 mm