Märkningar
Dokument
Översikt
RSK-nummer5510526
Tillverkarens artikelnummer3080215
GTIN6430063224664
ProduktOljeavskiljare, klass 1
ProduktnamnEuroPEK NS20/6000+ Alarm,ACD
Dimension250
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp20l
Effekt/Eldata-
Funktionmarkförläggning, spillvatten
Utförandemed larm +ACD
Färggrön
Ytbehandling-
Material glasfiber
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida -
RSK flik13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning
GTIN 6430063224664
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Material brunn Övrigt
Material lock Gjutjärn
Belastning lock 400 kN
Lämplig för avskiljning av fett (organiskt) Nej
Lämplig för avskiljning av olja (mineral) Ja
Lämplig för avskiljning av sand Ja
Lämplig för avskiljning av gips Nej
Installation Utomhusinstallation
Flödeskapacitet 20 l/s
Dimension alla anslutningar DN 250
Anslutningar Slätände
Utvändig rördiameter alla anslutningar 250 mm
Invändig beklädnad Ingen
Utvändig beklädnad Ingen
Lagringskapacitet avskiljare 520 l
Kapacitet på slamavskiljare 6000 l
Med slamavskiljare Ja
Med koalensfilter Ja
Avskiljningsklass 1
Inbyggnadsdjup 2500 - 2500 mm
Storlek dagöppning 600 mm
Antal dagöppningar 3
Med tömningsanordning Nej
Med integrerad högtryckspoling Nej
Med automatisk påfyllningsfunktion Nej
Med larmutgång Ja
Med provtagningssond Nej
Anslutningshöjd inlopp 1300 mm
Anslutningshöjd, utlopp 1230 mm
Diameter 1400 mm
Höjd 1750 mm
Bredd 1400 mm
Längd 7900 mm
Antal i FP 1
GTIN FP 6430063224664
Förpackningstyp Oförpackad
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 7900
Bredd (mm) 1400
Höjd (mm) 1750
Vikt (kg) 698,689
RSK-nummer5510526
ProduktOljeavskiljare, klass 1
Dimension250
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp20l
Effekt/Eldata-
Utförandemed larm +ACD
Färggrön
Ytbehandling-
Material glasfiber
Standard-
Övrig info-
Material brunn Övrigt
Material lock Gjutjärn
Belastning lock 400 kN
Flödeskapacitet 20 l/s
Anslutningar Slätände
Invändig beklädnad Ingen
Utvändig beklädnad Ingen
Med slamavskiljare Ja
Med koalensfilter Ja
Avskiljningsklass 1
Inbyggnadsdjup 2500 - 2500 mm
Storlek dagöppning 600 mm
Antal dagöppningar 3
Med tömningsanordning Nej
Med larmutgång Ja
Med provtagningssond Nej
Anslutningshöjd inlopp 1300 mm
Diameter 1400 mm
Höjd 1750 mm
Bredd 1400 mm
Längd 7900 mm