RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-12-11
RSK-nr enhet: ST
OA EuroPEK Roo GRP NS20/6000 tank inkl.alarm + ACD Förankras och trafikavlastas. Flottörventil och nivålarm. Oljeskikt/dämning ingår i tank.Klass 1. För markförläggning , spillvatten
OA EuroPEK Roo GRP NS20/6000 tank inkl.alarm + ACD Förankras och trafikavlastas. Flottörventil och nivålarm. Oljeskikt/dämning ingår i tank.Klass 1. För markförläggning , spillvatten
| RSK-nummer | 5510526 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3080215 |
| GTIN | 6430063224664 |
| Produkt | Oljeavskiljare, klass 1 |
| Produktnamn | EuroPEK NS20/6000+ Alarm,ACD |
| Dimension | 250 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 20l |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | markförläggning, spillvatten |
| Utförande | med larm +ACD |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | glasfiber |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3080215 |
|---|
| GTIN | 6430063224664 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | Övrigt |
|---|---|
| Material lock | Gjutjärn |
| Belastning lock | 400 kN |
| Lämplig för avskiljning av fett (organiskt) | Nej |
| Lämplig för avskiljning av olja (mineral) | Ja |
| Lämplig för avskiljning av sand | Ja |
| Lämplig för avskiljning av gips | Nej |
| Installation | Utomhusinstallation |
| Flödeskapacitet | 20 l/s |
| Dimension alla anslutningar | DN 250 |
| Anslutningar | Slätände |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 250 mm |
| Invändig beklädnad | Ingen |
| Utvändig beklädnad | Ingen |
| Lagringskapacitet avskiljare | 520 l |
| Kapacitet på slamavskiljare | 6000 l |
| Med slamavskiljare | Ja |
| Med koalensfilter | Ja |
| Avskiljningsklass | 1 |
| Inbyggnadsdjup | 2500 - 2500 mm |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Antal dagöppningar | 3 |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med integrerad högtryckspoling | Nej |
| Med automatisk påfyllningsfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Ja |
| Med provtagningssond | Nej |
| Anslutningshöjd inlopp | 1300 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 1230 mm |
| Diameter | 1400 mm |
| Höjd | 1750 mm |
| Bredd | 1400 mm |
| Längd | 7900 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 6430063224664 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 7900 | ||
| Bredd (mm) | 1400 | ||
| Höjd (mm) | 1750 | ||
| Vikt (kg) | 698,689 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5510526 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3080215 |
| GTIN | 6430063224664 |
| Produkt | Oljeavskiljare, klass 1 |
| Produktnamn | EuroPEK NS20/6000+ Alarm,ACD |
| Dimension | 250 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 20l |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | markförläggning, spillvatten |
| Utförande | med larm +ACD |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | glasfiber |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3080215 |
|---|
| GTIN | 6430063224664 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | Övrigt |
|---|---|
| Material lock | Gjutjärn |
| Belastning lock | 400 kN |
| Lämplig för avskiljning av fett (organiskt) | Nej |
| Lämplig för avskiljning av olja (mineral) | Ja |
| Lämplig för avskiljning av sand | Ja |
| Lämplig för avskiljning av gips | Nej |
| Installation | Utomhusinstallation |
| Flödeskapacitet | 20 l/s |
| Dimension alla anslutningar | DN 250 |
| Anslutningar | Slätände |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 250 mm |
| Invändig beklädnad | Ingen |
| Utvändig beklädnad | Ingen |
| Lagringskapacitet avskiljare | 520 l |
| Kapacitet på slamavskiljare | 6000 l |
| Med slamavskiljare | Ja |
| Med koalensfilter | Ja |
| Avskiljningsklass | 1 |
| Inbyggnadsdjup | 2500 - 2500 mm |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Antal dagöppningar | 3 |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med integrerad högtryckspoling | Nej |
| Med automatisk påfyllningsfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Ja |
| Med provtagningssond | Nej |
| Anslutningshöjd inlopp | 1300 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 1230 mm |
| Diameter | 1400 mm |
| Höjd | 1750 mm |
| Bredd | 1400 mm |
| Längd | 7900 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 6430063224664 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 7900 | ||
| Bredd (mm) | 1400 | ||
| Höjd (mm) | 1750 | ||
| Vikt (kg) | 698,689 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |