RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-01-29
RSK-nr enhet: ST
MINIPEK S 0,4 25T, inkl. tätt lock. Klass 2, gjuts in i golv. Nivålarm tillkommer (om lokalt krav) för markförläggning, spillvatten/dagvatten
MINIPEK S 0,4 25T, inkl. tätt lock. Klass 2, gjuts in i golv. Nivålarm tillkommer (om lokalt krav) för markförläggning, spillvatten/dagvatten
| RSK-nummer | 5510519 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3081989 |
| GTIN | 5708525601621 |
| Produkt | Oljeavskiljare, klass 2 |
| Produktnamn | MINIPEK S0,4 25T |
| Dimension | ø110/110/110 mm |
| Storlek | 30kg / 1100x750x700mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | NS0,4 l/s / 50°C (max) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | markförlägg., spill-/dagvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3081989 |
|---|
| GTIN | 5708525601621 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Sandbelagd | Nej |
|---|---|
| Material galler | Gjutjärn |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | DN 100 |
| Anslutning utlopp | Slätände |
| Utvändig rördiameter utlopp | 110 mm |
| Riktning utlopp | Horisontell |
| Dimension inlopp (Nominell diameter) | DN 100 |
| Anslutning inlopp | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter inlopp | 110 mm |
| Inlopp proppat | Nej |
| Utloppskapacitet | 0,4 l/s |
| Belastning galler | 250 kN |
| Låsbart galler | Nej |
| Bredd galler | 300 mm |
| Längd galler | 300 mm |
| Diameter galler | 300 mm |
| Urtagbart vattenlås | Ja |
| Höjd vattenlås | 250 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1100 | ||
| Bredd (mm) | 750 | ||
| Höjd (mm) | 700 | ||
| Vikt (kg) | 30 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5510519 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3081989 |
| GTIN | 5708525601621 |
| Produkt | Oljeavskiljare, klass 2 |
| Produktnamn | MINIPEK S0,4 25T |
| Dimension | ø110/110/110 mm |
| Storlek | 30kg / 1100x750x700mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | NS0,4 l/s / 50°C (max) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | markförlägg., spill-/dagvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3081989 |
|---|
| GTIN | 5708525601621 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Sandbelagd | Nej |
|---|---|
| Material galler | Gjutjärn |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | DN 100 |
| Anslutning utlopp | Slätände |
| Utvändig rördiameter utlopp | 110 mm |
| Riktning utlopp | Horisontell |
| Dimension inlopp (Nominell diameter) | DN 100 |
| Anslutning inlopp | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter inlopp | 110 mm |
| Inlopp proppat | Nej |
| Utloppskapacitet | 0,4 l/s |
| Belastning galler | 250 kN |
| Låsbart galler | Nej |
| Bredd galler | 300 mm |
| Längd galler | 300 mm |
| Diameter galler | 300 mm |
| Urtagbart vattenlås | Ja |
| Höjd vattenlås | 250 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1100 | ||
| Bredd (mm) | 750 | ||
| Höjd (mm) | 700 | ||
| Vikt (kg) | 30 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |