Avaktiverad 2024-05-20
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2008-04-11
RSK-nr enhet: ST
WAVIN EUROPEK ROO PE NS3 INKL. LARM
WAVIN EUROPEK ROO PE NS3 INKL. LARM
| RSK-nummer | 5619417 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 4056286 |
| GTIN | 5708525387617 |
| Produkt | Oljeavskiljare |
| Produktnamn | NS3 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | klass 1, larm EuroPEK ROO |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 4056286 |
|---|
| GTIN | 5708525387617 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | PE (polyeten) |
|---|---|
| Material lock | Gjutjärn |
| Belastning lock | 400 kN |
| Lämplig för avskiljning av fett (organiskt) | Nej |
| Lämplig för avskiljning av olja (mineral) | Ja |
| Lämplig för avskiljning av sand | Nej |
| Lämplig för avskiljning av gips | Nej |
| Installation | Utomhusinstallation |
| Flödeskapacitet | 3 l/s |
| Dimension alla anslutningar | DN 100 |
| Anslutningar | Slätände |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Invändig beklädnad | Ingen |
| Utvändig beklädnad | Ingen |
| Lagringskapacitet avskiljare | 165 l |
| Med slamavskiljare | Nej |
| Med koalensfilter | Ja |
| Avskiljningsklass | 1 |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med integrerad högtryckspoling | Nej |
| Med automatisk påfyllningsfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Nej |
| Med provtagningssond | Nej |
| Anslutningshöjd inlopp | 1290 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 1210 mm |
| Diameter | 1750 mm |
| Höjd | 1660 mm |
| Bredd | 1750 mm |
| Längd | 1750 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1780 | ||
| Bredd (mm) | 1780 | ||
| Höjd (mm) | 1650 | ||
| Vikt (kg) | 138,96 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5619417 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 4056286 |
| GTIN | 5708525387617 |
| Produkt | Oljeavskiljare |
| Produktnamn | NS3 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | klass 1, larm EuroPEK ROO |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 4056286 |
|---|
| GTIN | 5708525387617 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | PE (polyeten) |
|---|---|
| Material lock | Gjutjärn |
| Belastning lock | 400 kN |
| Lämplig för avskiljning av fett (organiskt) | Nej |
| Lämplig för avskiljning av olja (mineral) | Ja |
| Lämplig för avskiljning av sand | Nej |
| Lämplig för avskiljning av gips | Nej |
| Installation | Utomhusinstallation |
| Flödeskapacitet | 3 l/s |
| Dimension alla anslutningar | DN 100 |
| Anslutningar | Slätände |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Invändig beklädnad | Ingen |
| Utvändig beklädnad | Ingen |
| Lagringskapacitet avskiljare | 165 l |
| Med slamavskiljare | Nej |
| Med koalensfilter | Ja |
| Avskiljningsklass | 1 |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med integrerad högtryckspoling | Nej |
| Med automatisk påfyllningsfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Nej |
| Med provtagningssond | Nej |
| Anslutningshöjd inlopp | 1290 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 1210 mm |
| Diameter | 1750 mm |
| Höjd | 1660 mm |
| Bredd | 1750 mm |
| Längd | 1750 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1780 | ||
| Bredd (mm) | 1780 | ||
| Höjd (mm) | 1650 | ||
| Vikt (kg) | 138,96 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |