RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-10-30
RSK-nr enhet: ST
Gipsavskiljare med väggfäste och avtappningsbar behållare. För montage direkt på avloppsanslutning under diskho, ränna, eller annan typ av avloppsanslutning.
Gipsavskiljare med väggfäste och avtappningsbar behållare. För montage direkt på avloppsanslutning under diskho, ränna, eller annan typ av avloppsanslutning.
| RSK-nummer | 8091144 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 410300 |
| GTIN | - |
| Produkt | Gipsavskiljare |
| Produktnamn | WS 410300 |
| Dimension | G40 |
| Storlek | 240x340mm (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till avloppsanslutning |
| Utförande | med väggfäste |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt Stål EN 1.4401 |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.wesag.se/produkter/specialprodukter/gipsavskiljare/product/gipsavskiljare-410300 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 410300 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.wesag.se/produkter/specialprodukter/gipsavskiljare/product/gipsavskiljare-410300 |
|---|
| Lämplig för avskiljning av gips | Ja |
|---|---|
| Installation | Inomhusinstallation |
| Dimension alla anslutningar | DN 40 |
| Lagringskapacitet avskiljare | 9 l |
| Diameter | 240 mm |
| Höjd | 340 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_197_8091144.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_197_8091144.pdf |
| RSK-nummer | 8091144 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 410300 |
| GTIN | - |
| Produkt | Gipsavskiljare |
| Produktnamn | WS 410300 |
| Dimension | G40 |
| Storlek | 240x340mm (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till avloppsanslutning |
| Utförande | med väggfäste |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt Stål EN 1.4401 |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.wesag.se/produkter/specialprodukter/gipsavskiljare/product/gipsavskiljare-410300 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 410300 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.wesag.se/produkter/specialprodukter/gipsavskiljare/product/gipsavskiljare-410300 |
|---|
| Lämplig för avskiljning av gips | Ja |
|---|---|
| Installation | Inomhusinstallation |
| Dimension alla anslutningar | DN 40 |
| Lagringskapacitet avskiljare | 9 l |
| Diameter | 240 mm |
| Höjd | 340 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_197_8091144.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_197_8091144.pdf |