RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2008-01-25
RSK-nr enhet: ST
Påfyllningsrör för MIRI FLEX ACO VAP är anpassad för fettavskiljare MIRI FLEX. Armaturen är konstruerad för enkel återfyllning av vatten i avskiljaren efter tömning. ACO VAP är försedd med avstängningsventil, tryckreducering och filter samt luftgap enligt SS-EN 1717 klass A för vätskekategori 5.
Påfyllningsrör för MIRI FLEX ACO VAP är anpassad för fettavskiljare MIRI FLEX. Armaturen är konstruerad för enkel återfyllning av vatten i avskiljaren efter tömning. ACO VAP är försedd med avstängningsventil, tryckreducering och filter samt luftgap enligt SS-EN 1717 klass A för vätskekategori 5.
| RSK-nummer | 5619329 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2078980 |
| GTIN | - |
| Produkt | Påfyllningsarmatur |
| Produktnamn | ACO VAP |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för avskiljare inomhus. |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2078980 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Ytskydd | Obehandlad |
|---|---|
| Dimension anslutning 1 | 3/4" (20) |
| Anslutning 1 | Invändig gänga M, metrisk |
| Dimension anslutning 2 | Övrigt |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 76 mm |
| Anslutning 2 | Övrigt |
| Med manometer | Nej |
| Längd | 388 mm |
| Bygglängd | 388 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5619329 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2078980 |
| GTIN | - |
| Produkt | Påfyllningsarmatur |
| Produktnamn | ACO VAP |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för avskiljare inomhus. |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2078980 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Ytskydd | Obehandlad |
|---|---|
| Dimension anslutning 1 | 3/4" (20) |
| Anslutning 1 | Invändig gänga M, metrisk |
| Dimension anslutning 2 | Övrigt |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 76 mm |
| Anslutning 2 | Övrigt |
| Med manometer | Nej |
| Längd | 388 mm |
| Bygglängd | 388 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |