RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-04-17
RSK-nr enhet: ST
Utbytespaket för att byta ut tunga betonglock mot plastlock på brunnar med dimension 600-650 mm. Kan användas på brunnar med både raka och konade kanter. Paketet består av: 1 st FS1, förhöjningsstos 1 ring, ca 13 cm. 1 st plastlock PE700, Vikt ca 3,7 kg. 4 st nylonplugg. 4 st syrafasta brickor. 4 st betongskruv, syrafast.
Utbytespaket för att byta ut tunga betonglock mot plastlock på brunnar med dimension 600-650 mm. Kan användas på brunnar med både raka och konade kanter. Paketet består av: 1 st FS1, förhöjningsstos 1 ring, ca 13 cm. 1 st plastlock PE700, Vikt ca 3,7 kg. 4 st nylonplugg. 4 st syrafasta brickor. 4 st betongskruv, syrafast.
| RSK-nummer | 5610000 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0166 |
| GTIN | - |
| Produkt | Utbyteslock |
| Produktnamn | Betonglock, 600-650 mm |
| Dimension | 600/650 mm |
| Storlek | 700x160mm (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | utbyte betong mot plast |
| Utförande | Rostfritt, syrafast |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/syrafast stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0166 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Med lock | Ja |
| Material lock | Övrigt |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Bredd anslutning | 600 mm |
| Längd anslutning | 600 mm |
| Längd | 600 mm |
| Bredd | 600 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 160 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5610000 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0166 |
| GTIN | - |
| Produkt | Utbyteslock |
| Produktnamn | Betonglock, 600-650 mm |
| Dimension | 600/650 mm |
| Storlek | 700x160mm (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | utbyte betong mot plast |
| Utförande | Rostfritt, syrafast |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/syrafast stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0166 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Med lock | Ja |
| Material lock | Övrigt |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Bredd anslutning | 600 mm |
| Längd anslutning | 600 mm |
| Längd | 600 mm |
| Bredd | 600 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 160 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |