RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-03-27
RSK-nr enhet: ST
FANN fällningsmedel, 25 liter
FANN fällningsmedel, 25 liter
| RSK-nummer | 5619464 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0121 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fosforfällningsmedel |
| Produktnamn | Ekotreat |
| Dimension | - |
| Storlek | 25l dunk |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för reducering av fosforhalten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | genomskinlig/brons |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyeten dunk |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0121 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 0 - 6 |
|---|---|
| Vattenanslutning | Ja |
| Fällnings-/Flockningsmedel | Aluminiumbaserat |
| Tillämpningsområde | Invändigt |
| Längd | 200 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 400 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Flaska | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 460 | ||
| Vikt (kg) | 33 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_589_5619464.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_589_5619464.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_589_5619464.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/SDB_589_5619464.pdf |
| RSK-nummer | 5619464 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0121 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fosforfällningsmedel |
| Produktnamn | Ekotreat |
| Dimension | - |
| Storlek | 25l dunk |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för reducering av fosforhalten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | genomskinlig/brons |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyeten dunk |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0121 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 0 - 6 |
|---|---|
| Vattenanslutning | Ja |
| Fällnings-/Flockningsmedel | Aluminiumbaserat |
| Tillämpningsområde | Invändigt |
| Längd | 200 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 400 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Flaska | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 460 | ||
| Vikt (kg) | 33 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_589_5619464.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_589_5619464.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_589_5619464.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/SDB_589_5619464.pdf |