RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-07-27
RSK-nr enhet: ST
Fettavskiljarlarmen GA-2 från en larmanordning som används för att övervaka fettnivån som samlas i en fettavskiljare. Den anger ett larm när fettavskiljaren dags att tömma och förhindrar därmed förhindrar ett skadligt fettutsläpp i avloppssystemet, har också ett högnivålarm. 1 variant av givare och att den tål så hög temperatur som 90 °C.
Fettavskiljarlarmen GA-2 från en larmanordning som används för att övervaka fettnivån som samlas i en fettavskiljare. Den anger ett larm när fettavskiljaren dags att tömma och förhindrar därmed förhindrar ett skadligt fettutsläpp i avloppssystemet, har också ett högnivålarm. 1 variant av givare och att den tål så hög temperatur som 90 °C.
| RSK-nummer | 5643843 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 853 22 76 |
| GTIN | 6415845730519 |
| Produkt | Fettlarm |
| Produktnamn | GA-2 FETTLARM |
| Dimension | 125X75X35mm |
| Storlek | 125X75X35mm |
| Tryck/Flöde/Temp | -30 -- +50C |
| Effekt/Eldata | 230 VAC |
| Funktion | detektera fett, högNivå |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | Polykarbonat |
| Standard | ATEX & IECEx |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 853 22 76 |
|---|
| GTIN | 6415845730519 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 1,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_792_5643843.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_792_5643843.pdf |
| RSK-nummer | 5643843 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 853 22 76 |
| GTIN | 6415845730519 |
| Produkt | Fettlarm |
| Produktnamn | GA-2 FETTLARM |
| Dimension | 125X75X35mm |
| Storlek | 125X75X35mm |
| Tryck/Flöde/Temp | -30 -- +50C |
| Effekt/Eldata | 230 VAC |
| Funktion | detektera fett, högNivå |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | Polykarbonat |
| Standard | ATEX & IECEx |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 853 22 76 |
|---|
| GTIN | 6415845730519 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 1,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_792_5643843.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_792_5643843.pdf |