RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-12-11
RSK-nr enhet: ST
WAVIN HEK 40 LK SANDAVSKILJARE INKL BET. 5 TON. Längd 0 m för inomhusmontering
WAVIN HEK 40 LK SANDAVSKILJARE INKL BET. 5 TON. Längd 0 m för inomhusmontering
| RSK-nummer | 5547447 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6101896 |
| GTIN | - |
| Produkt | Sandavskiljare |
| Produktnamn | HEK 40LK ny generation |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | 40L |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusmontering |
| Utförande | med gallerbetäckning |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 6101896 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material golvbrunn | Plast |
|---|---|
| Med galler | Ja |
| Material galler | Gjutjärn |
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Obehandlad |
| Form galler | Rund |
| Belastning galler | 15 kN |
| Låsbart galler | Nej |
| Bredd galler | 600 mm |
| Längd galler | 600 mm |
| Diameter galler | 600 mm |
| Höjd galler | 30 mm |
| Anslutning | Muff (Inskjutsmuff) |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Riktning utlopp | Horisontell |
| Utloppskapacitet | 0 l/s |
| Med vattenlås | Nej |
| Urtagbart vattenlås | Nej |
| Avstängningsbar | Nej |
| Höjd vattenlås | 0 mm |
| Typ av luktstopp | Övrigt |
| Med sandfång | Ja |
| Sandfång, volym | 40 l |
| Sandbelagd | Nej |
| Belastningsklass (EN 1253) | L-15 |
| Justerbar höjd | Nej |
| Längd totalt | 660 mm |
| Bredd totalt | 660 mm |
| Justerbart fäste/monteringstöd | Nej |
| Med klämring för plastmatta | Nej |
| Breddad tätningsfläns | Nej |
| Lämplig för tätskikt under klinkergolv | Nej |
| Lämplig för betonggolv | Ja |
| Lämplig för massagolv | Ja |
| Lämplig för plastmattgolv | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 38,39 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5547447 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6101896 |
| GTIN | - |
| Produkt | Sandavskiljare |
| Produktnamn | HEK 40LK ny generation |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | 40L |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusmontering |
| Utförande | med gallerbetäckning |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 6101896 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material golvbrunn | Plast |
|---|---|
| Med galler | Ja |
| Material galler | Gjutjärn |
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Obehandlad |
| Form galler | Rund |
| Belastning galler | 15 kN |
| Låsbart galler | Nej |
| Bredd galler | 600 mm |
| Längd galler | 600 mm |
| Diameter galler | 600 mm |
| Höjd galler | 30 mm |
| Anslutning | Muff (Inskjutsmuff) |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Riktning utlopp | Horisontell |
| Utloppskapacitet | 0 l/s |
| Med vattenlås | Nej |
| Urtagbart vattenlås | Nej |
| Avstängningsbar | Nej |
| Höjd vattenlås | 0 mm |
| Typ av luktstopp | Övrigt |
| Med sandfång | Ja |
| Sandfång, volym | 40 l |
| Sandbelagd | Nej |
| Belastningsklass (EN 1253) | L-15 |
| Justerbar höjd | Nej |
| Längd totalt | 660 mm |
| Bredd totalt | 660 mm |
| Justerbart fäste/monteringstöd | Nej |
| Med klämring för plastmatta | Nej |
| Breddad tätningsfläns | Nej |
| Lämplig för tätskikt under klinkergolv | Nej |
| Lämplig för betonggolv | Ja |
| Lämplig för massagolv | Ja |
| Lämplig för plastmattgolv | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 38,39 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |