RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-06-27
RSK-nr enhet: ST
-Plast -Löstagbar hink -25 cm gjutet aluminiumlock -Volym 7,7 liter -Lätt att rengöra -För t.ex. grovingångar, skolor, industrilokaler, affärslokaler m.m. -Färg grå -Typgodkänd -Flöde: 75 mm 1,6 l/s, 110 mm 1,9 l/s
-Plast -Löstagbar hink -25 cm gjutet aluminiumlock -Volym 7,7 liter -Lätt att rengöra -För t.ex. grovingångar, skolor, industrilokaler, affärslokaler m.m. -Färg grå -Typgodkänd -Flöde: 75 mm 1,6 l/s, 110 mm 1,9 l/s
| RSK-nummer | 5624142 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 362 |
| GTIN | 6415836380082 |
| Produkt | Sandavskiljningsbrunn |
| Produktnamn | Merika 362 |
| Dimension | 7,7 l |
| Storlek | 7/110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-phvs-7-110-ek-2/ |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 362 |
|---|
| GTIN | 6415836380082 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-phvs-7-110-ek-2/ |
|---|
| Material brunn | Övrigt |
|---|---|
| Lämplig för avskiljning av sand | Ja |
| Installation | Inomhusinstallation |
| Flödeskapacitet | 1,9 l/s |
| Anslutningar | Slätände |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Kapacitet på slamavskiljare | 7,7 l |
| Diameter | 250 mm |
| Höjd | 300 mm |
| Bredd | 310 mm |
| Längd | 343 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 650 | ||
| Bredd (mm) | 330 | ||
| Höjd (mm) | 630 | ||
| Vikt (kg) | 12,29 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_962_5624142.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_962_5624142.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_962_5624142.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_962_5624142.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_962_5624142.pdf |
| RSK-nummer | 5624142 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 362 |
| GTIN | 6415836380082 |
| Produkt | Sandavskiljningsbrunn |
| Produktnamn | Merika 362 |
| Dimension | 7,7 l |
| Storlek | 7/110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-phvs-7-110-ek-2/ |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 362 |
|---|
| GTIN | 6415836380082 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-phvs-7-110-ek-2/ |
|---|
| Material brunn | Övrigt |
|---|---|
| Lämplig för avskiljning av sand | Ja |
| Installation | Inomhusinstallation |
| Flödeskapacitet | 1,9 l/s |
| Anslutningar | Slätände |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Kapacitet på slamavskiljare | 7,7 l |
| Diameter | 250 mm |
| Höjd | 300 mm |
| Bredd | 310 mm |
| Längd | 343 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 650 | ||
| Bredd (mm) | 330 | ||
| Höjd (mm) | 630 | ||
| Vikt (kg) | 12,29 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_962_5624142.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_962_5624142.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_962_5624142.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_962_5624142.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_962_5624142.pdf |