RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2009-06-01
RSK-nr enhet: ST
Föravskiljaren ACO PRESEP är avsedd för montering på inloppsledning till fettavskiljare för att förhindra att större föremål hamnar i avskiljaren. Enheten är tillverkad av polyeten och försedd med tätt lock med snabblås, vilket möjliggör enkel rengöring. Finns i dimensionerna Ø110, Ø160 och Ø200 mm.
Föravskiljaren ACO PRESEP är avsedd för montering på inloppsledning till fettavskiljare för att förhindra att större föremål hamnar i avskiljaren. Enheten är tillverkad av polyeten och försedd med tätt lock med snabblås, vilket möjliggör enkel rengöring. Finns i dimensionerna Ø110, Ø160 och Ø200 mm.
| RSK-nummer | 5618034 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2023813 |
| GTIN | - |
| Produkt | Föravskijare |
| Produktnamn | Miri Presep 160 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för fettavskiljare |
| Utförande | med tömningsrör |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2023813 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | PE (polyeten) |
|---|---|
| Material lock | PE (polyeten) |
| Lämplig för avskiljning av fett (organiskt) | Nej |
| Lämplig för avskiljning av olja (mineral) | Nej |
| Lämplig för avskiljning av sand | Nej |
| Installation | Inomhusinstallation |
| Dimension alla anslutningar | DN 150 |
| Anslutningar | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 160 mm |
| Invändig beklädnad | PE (polyeten) |
| Utvändig beklädnad | PE (polyeten) |
| Med slamavskiljare | Nej |
| Med koalensfilter | Nej |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med integrerad högtryckspoling | Nej |
| Med automatisk påfyllningsfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Nej |
| Med provtagningssond | Nej |
| Diameter | 550 mm |
| Höjd | 525 mm |
| Bredd | 550 mm |
| Längd | 550 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 550 | ||
| Höjd (mm) | 525 | ||
| Vikt (kg) | 10 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5618034 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2023813 |
| GTIN | - |
| Produkt | Föravskijare |
| Produktnamn | Miri Presep 160 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för fettavskiljare |
| Utförande | med tömningsrör |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2023813 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | PE (polyeten) |
|---|---|
| Material lock | PE (polyeten) |
| Lämplig för avskiljning av fett (organiskt) | Nej |
| Lämplig för avskiljning av olja (mineral) | Nej |
| Lämplig för avskiljning av sand | Nej |
| Installation | Inomhusinstallation |
| Dimension alla anslutningar | DN 150 |
| Anslutningar | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 160 mm |
| Invändig beklädnad | PE (polyeten) |
| Utvändig beklädnad | PE (polyeten) |
| Med slamavskiljare | Nej |
| Med koalensfilter | Nej |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med integrerad högtryckspoling | Nej |
| Med automatisk påfyllningsfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Nej |
| Med provtagningssond | Nej |
| Diameter | 550 mm |
| Höjd | 525 mm |
| Bredd | 550 mm |
| Längd | 550 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 550 | ||
| Höjd (mm) | 525 | ||
| Vikt (kg) | 10 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |