Avaktiverad 2022-03-11
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2007-07-05
RSK-nr enhet: ST
Fördelningsbrunn till Pipelife Septic tank generation 3.
Fördelningsbrunn till Pipelife Septic tank generation 3.
| RSK-nummer | 5619156 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 390337 |
| GTIN | 7033733903372 |
| Produkt | Fördelningsbrunn |
| Produktnamn | Septic |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø=630mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | slamavskiljare generation 3 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/web/se.nsf/webtop/F53C8823AD8EEBAFC125735500486ACB?OpenDocument |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 390337 |
|---|
| GTIN | 7033733903372 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/web/se.nsf/webtop/F53C8823AD8EEBAFC125735500486ACB?OpenDocument |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Färg | Svart |
| Yttre form | Räfflad |
| Med anslutning | Ja |
| Anslutning inlopp | Rörände |
| Utvändig rördiameter inlopp | 110 mm |
| Anslutning utlopp | Rörände |
| Utvändig rördiameter utlopp | 110 mm |
| Öppen botten | Nej |
| Med sandfång | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 733 | ||
| Bredd (mm) | 804 | ||
| Höjd (mm) | 461 | ||
| Vikt (kg) | 9,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_74_5619138.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5619156 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 390337 |
| GTIN | 7033733903372 |
| Produkt | Fördelningsbrunn |
| Produktnamn | Septic |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø=630mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | slamavskiljare generation 3 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/web/se.nsf/webtop/F53C8823AD8EEBAFC125735500486ACB?OpenDocument |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 390337 |
|---|
| GTIN | 7033733903372 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/web/se.nsf/webtop/F53C8823AD8EEBAFC125735500486ACB?OpenDocument |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Färg | Svart |
| Yttre form | Räfflad |
| Med anslutning | Ja |
| Anslutning inlopp | Rörände |
| Utvändig rördiameter inlopp | 110 mm |
| Anslutning utlopp | Rörände |
| Utvändig rördiameter utlopp | 110 mm |
| Öppen botten | Nej |
| Med sandfång | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 733 | ||
| Bredd (mm) | 804 | ||
| Höjd (mm) | 461 | ||
| Vikt (kg) | 9,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_74_5619138.pdf |
|---|---|