RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2009-05-18
RSK-nr enhet: ST
WAVIN Slamavskilj 1000L 1 utl + 6-P biomoduler. Längd 0 m
WAVIN Slamavskilj 1000L 1 utl + 6-P biomoduler. Längd 0 m
| RSK-nummer | 5618414 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6101580 |
| GTIN | 5708525457464 |
| Produkt | Slamavskiljare |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000L |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | biomodulspaket, med 1 utlopp |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 6101580 |
|---|
| GTIN | 5708525457464 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Material lock | Plast |
| Belastning lock | 5 kN |
| Dimension alla anslutningar | DN 100 |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Anslutningar | Slätände |
| Invändig beklädnad | Ingen |
| Utvändig beklädnad | Ingen |
| Våtvolym | 1500 l |
| Max. undertryckkapacitet | 0,25 bar |
| Med slamavskiljare | Nej |
| Storlek dagöppning | 520 mm |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med inspektionsöppning | Ja |
| Installation | Utomhusinstallation |
| Anslutningshöjd inlopp | 1170 mm |
| Med larmutgång | Nej |
| Längd | 1940 mm |
| Bredd | 1320 mm |
| Höjd | 2270 mm |
| Diameter | 1320 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708525457464 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 153,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5618414 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6101580 |
| GTIN | 5708525457464 |
| Produkt | Slamavskiljare |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000L |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | biomodulspaket, med 1 utlopp |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 6101580 |
|---|
| GTIN | 5708525457464 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Material lock | Plast |
| Belastning lock | 5 kN |
| Dimension alla anslutningar | DN 100 |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Anslutningar | Slätände |
| Invändig beklädnad | Ingen |
| Utvändig beklädnad | Ingen |
| Våtvolym | 1500 l |
| Max. undertryckkapacitet | 0,25 bar |
| Med slamavskiljare | Nej |
| Storlek dagöppning | 520 mm |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med inspektionsöppning | Ja |
| Installation | Utomhusinstallation |
| Anslutningshöjd inlopp | 1170 mm |
| Med larmutgång | Nej |
| Längd | 1940 mm |
| Bredd | 1320 mm |
| Höjd | 2270 mm |
| Diameter | 1320 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708525457464 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 153,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |