Inlagd: 2019-03-25
RSK-nr enhet: M2
Mjukt och lättarbetat membran för stora och små installationer. LLDPE membran med lägre densitet än HDPE, därmed mjukare än HDPE och inte samma höga kemikalieresistens. LLDPE används ofta på topptäckningar av deponier, diken och andra konstruktioner där det finns ett behov att forma duken.
Mjukt och lättarbetat membran för stora och små installationer. LLDPE membran med lägre densitet än HDPE, därmed mjukare än HDPE och inte samma höga kemikalieresistens. LLDPE används ofta på topptäckningar av deponier, diken och andra konstruktioner där det finns ett behov att forma duken.
| RSK-nummer | 2303278 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0558-8TT |
| GTIN | 7350122643375 |
| Produkt | Geomembran |
| Produktnamn | LLDPE 1,5 mm Textur/Textur |
| Dimension | 8,0x90m |
| Storlek | 720m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tätskikt |
| Utförande | friktion |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | LLDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 0558-8TT |
|---|
| GTIN | 7350122643375 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Membran |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 90 m |
| Bredd | 8 m |
| Tjocklek | 1,5 mm |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 8000 | ||
| Höjd (mm) | 450 | ||
| Vikt (kg) | 1123,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303151.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303278.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2417033.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2417033.pdf |
| RSK-nummer | 2303278 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0558-8TT |
| GTIN | 7350122643375 |
| Produkt | Geomembran |
| Produktnamn | LLDPE 1,5 mm Textur/Textur |
| Dimension | 8,0x90m |
| Storlek | 720m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tätskikt |
| Utförande | friktion |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | LLDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 0558-8TT |
|---|
| GTIN | 7350122643375 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Membran |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 90 m |
| Bredd | 8 m |
| Tjocklek | 1,5 mm |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 8000 | ||
| Höjd (mm) | 450 | ||
| Vikt (kg) | 1123,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303151.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303278.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2417033.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2417033.pdf |