Inlagd: 2025-04-11
RSK-nr enhet: M2
MIA Clean MP Park Original är en innovativ, förebyggande och ekologisk geotextil som filtrerar och renar dagvatten för att skydda grundvattenresurser och bevara miljön. Produkten består av två lager geotextiler och innehåller svampbekämpande aktiva ämnen. Denna teknik säkerställer att de aktiva ämnena bevaras och är effektiva för att naturligt eliminera kolväten och tungmetaller. Produkten används bland annat i områden så som vägar, parkeringsplatser, industrier, hamnar, flygplatser, förorenade platser och jordar där separation och filtrering blir centralt.
MIA Clean MP Park Original är en innovativ, förebyggande och ekologisk geotextil som filtrerar och renar dagvatten för att skydda grundvattenresurser och bevara miljön. Produkten består av två lager geotextiler och innehåller svampbekämpande aktiva ämnen. Denna teknik säkerställer att de aktiva ämnena bevaras och är effektiva för att naturligt eliminera kolväten och tungmetaller. Produkten används bland annat i områden så som vägar, parkeringsplatser, industrier, hamnar, flygplatser, förorenade platser och jordar där separation och filtrering blir centralt.
| RSK-nummer | 2310184 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Geotextil |
| Produktnamn | MIA Clean MP Park Original |
| Dimension | 4x50m |
| Storlek | 200m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Filterduk |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 50 m |
| Bredd | 4 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 4000 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 116 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310184.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2310184 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Geotextil |
| Produktnamn | MIA Clean MP Park Original |
| Dimension | 4x50m |
| Storlek | 200m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Filterduk |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 50 m |
| Bredd | 4 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 4000 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 116 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310184.pdf |
|---|---|