Inlagd: 2023-04-04
RSK-nr enhet: M2
Extruderat geonät av PP för traditionell förstärkning av bärlager. Biaxiala geonät är ett nät med dragstyrka i två riktningar. Det används för konstruktion av vägbeläggningar, grundläggningar och lastfördelningsplattformar. Viktigt att använda rätt stenstorlek till rätt geonät.
Extruderat geonät av PP för traditionell förstärkning av bärlager. Biaxiala geonät är ett nät med dragstyrka i två riktningar. Det används för konstruktion av vägbeläggningar, grundläggningar och lastfördelningsplattformar. Viktigt att använda rätt stenstorlek till rätt geonät.
| RSK-nummer | 2310090 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303116-N3 |
| GTIN | 7350122645195 |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA Combo PP 30/30kN S + N3 |
| Dimension | 3,95x50m |
| Storlek | 197,5m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förstärkning av bärlager |
| Utförande | mask storlek ca 60x60mm |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | fasta knutar, integrerad N3 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303116-N3 |
|---|
| GTIN | 7350122645195 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 50 m |
| Bredd | 3,95 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 370 | ||
| Bredd (mm) | 3950 | ||
| Höjd (mm) | 370 | ||
| Vikt (kg) | 107,05 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303115.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310090.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303115.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303115.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_626_2303109.pdf |
| RSK-nummer | 2310090 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303116-N3 |
| GTIN | 7350122645195 |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA Combo PP 30/30kN S + N3 |
| Dimension | 3,95x50m |
| Storlek | 197,5m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förstärkning av bärlager |
| Utförande | mask storlek ca 60x60mm |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | fasta knutar, integrerad N3 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303116-N3 |
|---|
| GTIN | 7350122645195 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 50 m |
| Bredd | 3,95 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 370 | ||
| Bredd (mm) | 3950 | ||
| Höjd (mm) | 370 | ||
| Vikt (kg) | 107,05 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303115.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310090.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303115.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303115.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_626_2303109.pdf |