RSK-nr enhet: M2
Inlagd: 2024-11-04
RSK-nr enhet: M2
MIA Cupdrain är en dränmatta med termisk bunden geotextil 136 gram på ovansidan av en koppformad HDPE kärna och under ligger en plastfilm 100gram. Produkten används till områden där egenskaper som separation, dränering och filtrering blir centralt. Cupdrain används istället för dräneringslager av grus och är lämplig på membraner samt hårda ytor av betong. Dränmattan används för horisontell eller vertikal dränering t.ex. vid parkeringsdäck, broar, gröna tak och deponier.
MIA Cupdrain är en dränmatta med termisk bunden geotextil 136 gram på ovansidan av en koppformad HDPE kärna och under ligger en plastfilm 100gram. Produkten används till områden där egenskaper som separation, dränering och filtrering blir centralt. Cupdrain används istället för dräneringslager av grus och är lämplig på membraner samt hårda ytor av betong. Dränmattan används för horisontell eller vertikal dränering t.ex. vid parkeringsdäck, broar, gröna tak och deponier.
| RSK-nummer | 2310150 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Dräneringsmatta |
| Produktnamn | MIA Cupdrain |
| Dimension | 2x12,5m |
| Storlek | 25m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | dränering |
| Utförande | Geokomposit |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE/PP/PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 12,5 m |
| Bredd | 2,44 m |
| Tjocklek | 10 mm |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 2000 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 26 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2310150 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Dräneringsmatta |
| Produktnamn | MIA Cupdrain |
| Dimension | 2x12,5m |
| Storlek | 25m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | dränering |
| Utförande | Geokomposit |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE/PP/PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 12,5 m |
| Bredd | 2,44 m |
| Tjocklek | 10 mm |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 2000 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 26 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |