Inlagd: 2018-06-05
RSK-nr enhet: M2
Dräneringsmatta med geotextil på vardera sida av kärnan. För horisontell eller vertikaldränering t.ex parkeringsdäck, takträdgårdar, broar och deponier.
Dräneringsmatta med geotextil på vardera sida av kärnan. För horisontell eller vertikaldränering t.ex parkeringsdäck, takträdgårdar, broar och deponier.
| RSK-nummer | 2303222 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303222 |
| GTIN | 7350122642569 |
| Produkt | Dräneringsmatta |
| Produktnamn | MIA-Drain TDC 5B11 |
| Dimension | 1,8x30m |
| Storlek | 54m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | dränering |
| Utförande | 5mm geokomposit |
|---|---|
| Färg | vit/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303222 |
|---|
| GTIN | 7350122642569 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Filterduk |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 30 m |
| Bredd | 1,8 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 1800 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 64,12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303222.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303222.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_626_2303109.pdf |
| RSK-nummer | 2303222 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303222 |
| GTIN | 7350122642569 |
| Produkt | Dräneringsmatta |
| Produktnamn | MIA-Drain TDC 5B11 |
| Dimension | 1,8x30m |
| Storlek | 54m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | dränering |
| Utförande | 5mm geokomposit |
|---|---|
| Färg | vit/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303222 |
|---|
| GTIN | 7350122642569 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Filterduk |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 30 m |
| Bredd | 1,8 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 1800 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 64,12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303222.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303222.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_626_2303109.pdf |