Inlagd: 2024-10-29
RSK-nr enhet: M2
Strandrullen placeras i höjd med vattenlinjen och fixeras med pinnar för att skydda strandkanter från erosion. Den övre kanten av rullen kan planteras med växter från strand- och vasszonen. Installationen kan göras när som helst, medan planteringen endast kan göras under växtsäsongens viloperiod. Installation av rullen möjliggör snabb reparation av erosion och undergrävning av slänter eller strandnära vegetation. Rullen kan läggas: i flera lager ovanpå varandra i kombination med kokosväv
Strandrullen placeras i höjd med vattenlinjen och fixeras med pinnar för att skydda strandkanter från erosion. Den övre kanten av rullen kan planteras med växter från strand- och vasszonen. Installationen kan göras när som helst, medan planteringen endast kan göras under växtsäsongens viloperiod. Installation av rullen möjliggör snabb reparation av erosion och undergrävning av slänter eller strandnära vegetation. Rullen kan läggas: i flera lager ovanpå varandra i kombination med kokosväv
| RSK-nummer | 2310197 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Erosionsskydd |
| Produktnamn | MIA-Ero Strandrulle ø200 |
| Dimension | 0,2x3m |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | erosionssäkring |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | brun |
| Ytbehandling | - |
| Material | kokos |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Kokos |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 3 m |
| Bredd | 0,2 m |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 3000 | ||
| Vikt (kg) | 12,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310197.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2310197 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Erosionsskydd |
| Produktnamn | MIA-Ero Strandrulle ø200 |
| Dimension | 0,2x3m |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | erosionssäkring |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | brun |
| Ytbehandling | - |
| Material | kokos |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Kokos |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 3 m |
| Bredd | 0,2 m |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 3000 | ||
| Vikt (kg) | 12,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310197.pdf |
|---|---|