Inlagd: 2024-03-28
RSK-nr enhet: M2
Bentonitmattan innehåller lermineraler som sätts ihop med en vävd samt nålfiltad geotextil. Detta ger membranet en svällande och självläkande effekt. Användnings områden: Dammar, topptäckningar av deponier, geologisk barriär vid deponibotten, tätning av betongkonstruktioner.
Bentonitmattan innehåller lermineraler som sätts ihop med en vävd samt nålfiltad geotextil. Detta ger membranet en svällande och självläkande effekt. Användnings områden: Dammar, topptäckningar av deponier, geologisk barriär vid deponibotten, tätning av betongkonstruktioner.
| RSK-nummer | 2310128 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Geomembran |
| Produktnamn | MIA GCL 3kg/110/200 |
| Dimension | 5,1x56m |
| Storlek | 285,6m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | membran för installationer |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | lermineraler/PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Bentonit |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Membran |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 56 m |
| Bredd | 5,1 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 5100 | ||
| Höjd (mm) | 450 | ||
| Vikt (kg) | 945,736 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310128.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2310125.pdf |
| RSK-nummer | 2310128 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Geomembran |
| Produktnamn | MIA GCL 3kg/110/200 |
| Dimension | 5,1x56m |
| Storlek | 285,6m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | membran för installationer |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | lermineraler/PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Bentonit |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Membran |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 56 m |
| Bredd | 5,1 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 5100 | ||
| Höjd (mm) | 450 | ||
| Vikt (kg) | 945,736 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310128.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2310125.pdf |