Inlagd: 2019-03-25
RSK-nr enhet: ST
Gräsarmering är idealisk för armering av gräsuppfarter, gångvägar och brandgator. Gräspanelerna skyddar gräset och rotsystemet för att motverka sättningar som kan orsakas av exempelvis bilar och andra lättare motorfordon. Produkten består av 100% LDPE.
Gräsarmering är idealisk för armering av gräsuppfarter, gångvägar och brandgator. Gräspanelerna skyddar gräset och rotsystemet för att motverka sättningar som kan orsakas av exempelvis bilar och andra lättare motorfordon. Produkten består av 100% LDPE.
| RSK-nummer | 2303265 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0606-40HD |
| GTIN | 7350122642507 |
| Produkt | Gräsarmering |
| Produktnamn | MIA Gräsarmering |
| Dimension | 0,5x0,5m |
| Storlek | 0,25m2/panel |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | armering av gräsuppfarter |
| Utförande | masköppning 70x70mm |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | LDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 0606-40HD |
|---|
| GTIN | 7350122642507 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,5 m |
| Bredd | 0,5 m |
| Tjocklek | 40 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 1,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303265.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303265.pdf |
| RSK-nummer | 2303265 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0606-40HD |
| GTIN | 7350122642507 |
| Produkt | Gräsarmering |
| Produktnamn | MIA Gräsarmering |
| Dimension | 0,5x0,5m |
| Storlek | 0,25m2/panel |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | armering av gräsuppfarter |
| Utförande | masköppning 70x70mm |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | LDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 0606-40HD |
|---|
| GTIN | 7350122642507 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,5 m |
| Bredd | 0,5 m |
| Tjocklek | 40 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 1,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303265.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303265.pdf |