Inlagd: 2018-06-05
RSK-nr enhet: M2
Uniaxiala geonät har främst dragstyrka i en riktning och används bland annat till brofundament, slänter och förstärkning av stödmurar. Olika utföranden finns beroende på krav på dragstyrka.
Uniaxiala geonät har främst dragstyrka i en riktning och används bland annat till brofundament, slänter och förstärkning av stödmurar. Olika utföranden finns beroende på krav på dragstyrka.
| RSK-nummer | 2303196 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303196 |
| GTIN | 7350122642187 |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid HDPE 65kN |
| Dimension | 1x100m |
| Storlek | 100m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förstärkning av bärlager |
| Utförande | uniaxiellt |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | Fasta knutar |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303196 |
|---|
| GTIN | 7350122642187 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 100 m |
| Bredd | 1 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 40,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303109.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303196.pdf |
| RSK-nummer | 2303196 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303196 |
| GTIN | 7350122642187 |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid HDPE 65kN |
| Dimension | 1x100m |
| Storlek | 100m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förstärkning av bärlager |
| Utförande | uniaxiellt |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | Fasta knutar |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303196 |
|---|
| GTIN | 7350122642187 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 100 m |
| Bredd | 1 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 40,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303109.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303196.pdf |