Inlagd: 2025-03-06
RSK-nr enhet: M2
Geonät av PP för förstärkning av bland annat bärlager. Triaxiala geonät är ett nät med dragstyrka i flera riktningar. Det används för konstruktion av vägbeläggningar, grundläggningar och lastfördelningsplattformar. Viktigt att använda rätt stenstorlek till rätt geonät.
Geonät av PP för förstärkning av bland annat bärlager. Triaxiala geonät är ett nät med dragstyrka i flera riktningar. Det används för konstruktion av vägbeläggningar, grundläggningar och lastfördelningsplattformar. Viktigt att använda rätt stenstorlek till rätt geonät.
| RSK-nummer | 2310180 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid Hexagon 17XL |
| Dimension | 3,95x50m |
| Storlek | 197,5m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förstärkning av bärlager |
| Utförande | maskstorlek ca 60x60mm |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | fasta knutar |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 50 m |
| Bredd | 3,95 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 3950 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | 53,325 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310180.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2310180 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid Hexagon 17XL |
| Dimension | 3,95x50m |
| Storlek | 197,5m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förstärkning av bärlager |
| Utförande | maskstorlek ca 60x60mm |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | fasta knutar |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 50 m |
| Bredd | 3,95 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 3950 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | 53,325 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310180.pdf |
|---|---|