Inlagd: 2018-06-05
RSK-nr enhet: M2
Vävd och laminerat geonät av PET för förstärkning av bärlager, erossionsäkring och stödmurar. PET ger ett följsammare och mer lätthanterat geonät och erbjuds i betydligt starkare varianter än vad som är möjligt med ett geonät av PP.
Vävd och laminerat geonät av PET för förstärkning av bärlager, erossionsäkring och stödmurar. PET ger ett följsammare och mer lätthanterat geonät och erbjuds i betydligt starkare varianter än vad som är möjligt med ett geonät av PP.
| RSK-nummer | 2303192 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Mia-Grid 100/100 |
| GTIN | 7350122643214 |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid PET 100/100kN |
| Dimension | 5,1x100m |
| Storlek | 510m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förstärkning av bärlager |
| Utförande | mask storlek ca 24x24mm |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | PVC |
| Material | PET |
| Standard | - |
| Övrig info | Vävda knutar |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | Mia-Grid 100/100 |
|---|
| GTIN | 7350122643214 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PET (polyetentereftalat) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 100 m |
| Bredd | 5,1 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 340 | ||
| Bredd (mm) | 5100 | ||
| Höjd (mm) | 340 | ||
| Vikt (kg) | 193,18 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303109.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303192.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303187.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303187.pdf |
| RSK-nummer | 2303192 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Mia-Grid 100/100 |
| GTIN | 7350122643214 |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid PET 100/100kN |
| Dimension | 5,1x100m |
| Storlek | 510m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förstärkning av bärlager |
| Utförande | mask storlek ca 24x24mm |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | PVC |
| Material | PET |
| Standard | - |
| Övrig info | Vävda knutar |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | Mia-Grid 100/100 |
|---|
| GTIN | 7350122643214 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PET (polyetentereftalat) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 100 m |
| Bredd | 5,1 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 340 | ||
| Bredd (mm) | 5100 | ||
| Höjd (mm) | 340 | ||
| Vikt (kg) | 193,18 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303109.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303192.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303187.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303187.pdf |