Inlagd: 2022-01-03
RSK-nr enhet: M2
Vävd och laminerat geonät av PET för förstärkning av bärlager, erossionsäkring och stödmurar. PET ger ett följsammare och mer lätthanterat geonät och erbjuds i betydligt starkare varianter än vad som är möjligt med ett geonät av PP.
Vävd och laminerat geonät av PET för förstärkning av bärlager, erossionsäkring och stödmurar. PET ger ett följsammare och mer lätthanterat geonät och erbjuds i betydligt starkare varianter än vad som är möjligt med ett geonät av PP.
| RSK-nummer | 2303310 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 200/200 |
| GTIN | - |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid PET 200/200 |
| Dimension | 5,3x100m |
| Storlek | 530m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Maskstorlek 25x29 |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PET |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 200/200 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PET (polyetentereftalat) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 100 m |
| Bredd | 5,3 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 5300 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 339,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303109.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303310.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303187.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303187.pdf |
| RSK-nummer | 2303310 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 200/200 |
| GTIN | - |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid PET 200/200 |
| Dimension | 5,3x100m |
| Storlek | 530m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Maskstorlek 25x29 |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PET |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 200/200 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PET (polyetentereftalat) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 100 m |
| Bredd | 5,3 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 5300 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 339,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303109.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303310.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303187.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303187.pdf |