Inlagd: 2022-01-03
RSK-nr enhet: M2
Vävd och laminerat geonät av PET för förstärkning av bärlager, erossionsäkring och stödmurar. PET ger ett följsammare och mer lätthanterat geonät och erbjuds i betydligt starkare varianter än vad som är möjligt med ett geonät av PP.
Vävd och laminerat geonät av PET för förstärkning av bärlager, erossionsäkring och stödmurar. PET ger ett följsammare och mer lätthanterat geonät och erbjuds i betydligt starkare varianter än vad som är möjligt med ett geonät av PP.
| RSK-nummer | 2303306 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 400/50 |
| GTIN | - |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid PET 400/50 |
| Dimension | 5,3x100m |
| Storlek | 530m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Maskstorlek 25x26 |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PET |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 400/50 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PET (polyetentereftalat) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 100 m |
| Bredd | 5,3 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 5300 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 371,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303109.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303306.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303187.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303187.pdf |
| RSK-nummer | 2303306 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 400/50 |
| GTIN | - |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid PET 400/50 |
| Dimension | 5,3x100m |
| Storlek | 530m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Maskstorlek 25x26 |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PET |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 400/50 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PET (polyetentereftalat) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 100 m |
| Bredd | 5,3 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 5300 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 371,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303109.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303306.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303187.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303187.pdf |