Inlagd: 2022-01-03
RSK-nr enhet: M2
Vävd och laminerat geonät av PET för förstärkning av bärlager, erossionsäkring och stödmurar. PET ger ett följsammare och mer lätthanterat geonät och erbjuds i betydligt starkare varianter än vad som är möjligt med ett geonät av PP.
Vävd och laminerat geonät av PET för förstärkning av bärlager, erossionsäkring och stödmurar. PET ger ett följsammare och mer lätthanterat geonät och erbjuds i betydligt starkare varianter än vad som är möjligt med ett geonät av PP.
| RSK-nummer | 2303307 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 600/50 |
| GTIN | - |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid PET 600/50 |
| Dimension | 5,3x100m |
| Storlek | 500m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Maskstorlek 25x27 |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PET |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 600/50 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PET (polyetentereftalat) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 100 m |
| Bredd | 5,3 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 360 | ||
| Bredd (mm) | 5300 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 550,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303109.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303307.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303187.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303187.pdf |
| RSK-nummer | 2303307 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 600/50 |
| GTIN | - |
| Produkt | Geonät |
| Produktnamn | MIA-Grid PET 600/50 |
| Dimension | 5,3x100m |
| Storlek | 500m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Maskstorlek 25x27 |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PET |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | MIA-Grid 600/50 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PET (polyetentereftalat) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 100 m |
| Bredd | 5,3 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 360 | ||
| Bredd (mm) | 5300 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 550,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303109.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303307.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303187.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303187.pdf |