Inlagd: 2024-10-29
RSK-nr enhet: ST
MIA Spont 30,55X profilerna är korrosionssäkra och resistenta mot påverkan av atmosfäriska och biologiska faktorer inklusive UV-strålning och havsvatten. De är resistenta mot mekaniska skador såsom repor och sprickor. Vinyl- och hybridspont är kostnadseffektiva i transport på grund av deras låga vikt. Installationen är enkel och tillåter användning av standardutrustning. Det är det optimala alternativet till stål, trä eller betong. Vid flodreglering, erosionskontroll, strandskydd, översvämningsskydd och vallarbeten. För projekt som kräver spontar som är längre än 3 m, rekommenderar vi att du använder en frontdorn.
MIA Spont 30,55X profilerna är korrosionssäkra och resistenta mot påverkan av atmosfäriska och biologiska faktorer inklusive UV-strålning och havsvatten. De är resistenta mot mekaniska skador såsom repor och sprickor. Vinyl- och hybridspont är kostnadseffektiva i transport på grund av deras låga vikt. Installationen är enkel och tillåter användning av standardutrustning. Det är det optimala alternativet till stål, trä eller betong. Vid flodreglering, erosionskontroll, strandskydd, översvämningsskydd och vallarbeten. För projekt som kräver spontar som är längre än 3 m, rekommenderar vi att du använder en frontdorn.
| RSK-nummer | 2310156 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Erosionsskydd |
| Produktnamn | MIA Spont 30,55X |
| Dimension | 300x115 mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | erosionssäkring |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | återvunnen PVC |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PVC (polyvinylklorid) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Bredd | 0,3 m |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 115 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 4,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310156.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2310156 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Erosionsskydd |
| Produktnamn | MIA Spont 30,55X |
| Dimension | 300x115 mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | erosionssäkring |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | återvunnen PVC |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PVC (polyvinylklorid) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Bredd | 0,3 m |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 115 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 4,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310156.pdf |
|---|---|