RSK-nr enhet: M2
Inlagd: 2018-06-05
RSK-nr enhet: M2
Plantex Platinium 7701-B har en dokumenterad effekt genom verkliga tester för bekämpning av parkslide. Hjälper dig att leverera en kemikaliefri lösning som uppfyller alla europeiska direktiv om minskad användning av herbicider . Måste minst täckas med 20cm ballast vid bekämpning av parkslide. Ger jorden en naturlig och hälsosam balans eftersom näringsämnen och vatten kan tränga igenom.
Plantex Platinium 7701-B har en dokumenterad effekt genom verkliga tester för bekämpning av parkslide. Hjälper dig att leverera en kemikaliefri lösning som uppfyller alla europeiska direktiv om minskad användning av herbicider . Måste minst täckas med 20cm ballast vid bekämpning av parkslide. Ger jorden en naturlig och hälsosam balans eftersom näringsämnen och vatten kan tränga igenom.
| RSK-nummer | 2303234 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | PP25050 |
| GTIN | 7350122642101 |
| Produkt | Ogräsduk |
| Produktnamn | Plantex Platinium 7701-B |
| Dimension | 2,5x50m |
| Storlek | 125m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för parkslide |
| Utförande | 3 års UV stabilitet |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | PP25050 |
|---|
| GTIN | 7350122642101 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Filterduk |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 50 m |
| Bredd | 2,5 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 2500 | ||
| Höjd (mm) | 290 | ||
| Vikt (kg) | 30,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_626_2303234.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303118.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303234.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303230.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000510.pdf |
| RSK-nummer | 2303234 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | PP25050 |
| GTIN | 7350122642101 |
| Produkt | Ogräsduk |
| Produktnamn | Plantex Platinium 7701-B |
| Dimension | 2,5x50m |
| Storlek | 125m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för parkslide |
| Utförande | 3 års UV stabilitet |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | PP25050 |
|---|
| GTIN | 7350122642101 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Filterduk |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 50 m |
| Bredd | 2,5 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 2500 | ||
| Höjd (mm) | 290 | ||
| Vikt (kg) | 30,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_626_2303234.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_626_2303118.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303234.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303230.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000510.pdf |