Inlagd: 2022-01-03
RSK-nr enhet: M2
Med hjälp av MIA rotskydd präglad kan du hålla rötterna på plats så växterna stannar på samma plats som de planterats. Rotbarriären kan också användas till att skydda dräneringsrör så rötter inte kan komma åt och skada. Produkten är vattentät och installeras vertikalt.
Med hjälp av MIA rotskydd präglad kan du hålla rötterna på plats så växterna stannar på samma plats som de planterats. Rotbarriären kan också användas till att skydda dräneringsrör så rötter inte kan komma åt och skada. Produkten är vattentät och installeras vertikalt.
| RSK-nummer | 2303323 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303323 |
| GTIN | 7350122643962 |
| Produkt | Geomembran |
| Produktnamn | Rotskydd präglad |
| Dimension | 1x8m |
| Storlek | 8m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tät membran för rotskydd |
| Utförande | textur/textur |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | LLDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303323 |
|---|
| GTIN | 7350122643962 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Membran |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 8 m |
| Bredd | 1 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 12,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303323.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2303323 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303323 |
| GTIN | 7350122643962 |
| Produkt | Geomembran |
| Produktnamn | Rotskydd präglad |
| Dimension | 1x8m |
| Storlek | 8m2/rulle |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tät membran för rotskydd |
| Utförande | textur/textur |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | LLDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303323 |
|---|
| GTIN | 7350122643962 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Membran |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 8 m |
| Bredd | 1 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 12,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303323.pdf |
|---|---|