RSK-nr enhet: M2
Inlagd: 2022-01-03
RSK-nr enhet: M2
En nyhet inom armering är denna paddockarmering som är utformad speciellt för hästälskande och ryttare. Många funktioner i den nya produkten kommer att ge lösningar för alla typer av paddock och områden där hästar rör sig. Produkten stabiliserar, motverkar sättningar och håller gruset eller gräset på plats. Padockarmeringen fästs med spik.
En nyhet inom armering är denna paddockarmering som är utformad speciellt för hästälskande och ryttare. Många funktioner i den nya produkten kommer att ge lösningar för alla typer av paddock och områden där hästar rör sig. Produkten stabiliserar, motverkar sättningar och håller gruset eller gräset på plats. Padockarmeringen fästs med spik.
| RSK-nummer | 2303339 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303339 |
| GTIN | 7350122643979 |
| Produkt | Paddockarmering |
| Produktnamn | SG4 |
| Dimension | 570x380x40 |
| Storlek | 570x380x40 |
| Tryck/Flöde/Temp | Bärförmåga 500ton/m2 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303339 |
|---|
| GTIN | 7350122643979 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,57 m |
| Bredd | 0,38 m |
| Tjocklek | 40 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 52,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 1100x1100 mm (ISO 5-pall) | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 2400 | ||
| Vikt (kg) | 67,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303339.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303337.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303337.pdf |
| RSK-nummer | 2303339 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303339 |
| GTIN | 7350122643979 |
| Produkt | Paddockarmering |
| Produktnamn | SG4 |
| Dimension | 570x380x40 |
| Storlek | 570x380x40 |
| Tryck/Flöde/Temp | Bärförmåga 500ton/m2 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303339 |
|---|
| GTIN | 7350122643979 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,57 m |
| Bredd | 0,38 m |
| Tjocklek | 40 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 52,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 1100x1100 mm (ISO 5-pall) | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 2400 | ||
| Vikt (kg) | 67,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303339.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303337.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303337.pdf |