Avaktiverad 2024-09-10
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1990-11-07
RSK-nr enhet: ST
Fördelnings-/luftningsrör 110mm X 1,5m
Fördelnings-/luftningsrör 110mm X 1,5m
| RSK-nummer | 2416402 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70001231 |
| GTIN | 9010459134462 |
| Produkt | Luftningsrör |
| Produktnamn | Septic |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | L=1,5m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för infiltration |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/se/product_database.php?id=2655 |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 70001231 |
|---|
| GTIN | 9010459134462 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/se/product_database.php?id=2655 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Färg | Grå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1500 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 0,975 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 57 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1500 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 760 | ||
| Vikt (kg) | 71 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_74_5618123_gruppfil.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2416402 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70001231 |
| GTIN | 9010459134462 |
| Produkt | Luftningsrör |
| Produktnamn | Septic |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | L=1,5m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för infiltration |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/se/product_database.php?id=2655 |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 70001231 |
|---|
| GTIN | 9010459134462 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/se/product_database.php?id=2655 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Färg | Grå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1500 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 0,975 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 57 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1500 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 760 | ||
| Vikt (kg) | 71 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_74_5618123_gruppfil.pdf |
|---|---|