RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-10-14
RSK-nr enhet: ST
Skall kompletteras med en skamavskljare/tvåkammarbrunn på 1 m³
Skall kompletteras med en skamavskljare/tvåkammarbrunn på 1 m³
| RSK-nummer | 5619749 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1060088 |
| GTIN | 6414908404596 |
| Produkt | Gråvattenfilter |
| Produktnamn | Uponor BDT Easy plus |
| Dimension | 110mm (inlopp/utlopp) |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 750l/dygn |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | rening av BDT_avloppsvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå lock/svart kropp |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1060088 |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1060088 |
|---|
| GTIN | 6414908404596 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1060088 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 1 - 5 |
| Anslutningar | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Anslutningshöjd inlopp | 900 mm |
| Material filter | Torv |
| Längd | 2350 mm |
| Bredd | 1445 mm |
| Höjd | 1300 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414908404596 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2400 | ||
| Bredd (mm) | 1600 | ||
| Höjd (mm) | 1200 | ||
| Vikt (kg) | 150 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_6_5619749.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_5619749.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569113813-00003 v6.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_6_5618203.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_6_5619749.pdf |
| RSK-nummer | 5619749 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1060088 |
| GTIN | 6414908404596 |
| Produkt | Gråvattenfilter |
| Produktnamn | Uponor BDT Easy plus |
| Dimension | 110mm (inlopp/utlopp) |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 750l/dygn |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | rening av BDT_avloppsvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå lock/svart kropp |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1060088 |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1060088 |
|---|
| GTIN | 6414908404596 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1060088 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 1 - 5 |
| Anslutningar | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Anslutningshöjd inlopp | 900 mm |
| Material filter | Torv |
| Längd | 2350 mm |
| Bredd | 1445 mm |
| Höjd | 1300 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414908404596 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2400 | ||
| Bredd (mm) | 1600 | ||
| Höjd (mm) | 1200 | ||
| Vikt (kg) | 150 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_6_5619749.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_5619749.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569113813-00003 v6.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_6_5618203.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_6_5619749.pdf |