RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-10-27
RSK-nr enhet: ST
Biologiskt/Kemisk satsvis rening
Biologiskt/Kemisk satsvis rening
| RSK-nummer | 5634002 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1133828 |
| GTIN | 6414900301565 |
| Produkt | Minireningsverk |
| Produktnamn | Clean II |
| Dimension | - |
| Storlek | för 2 hushåll |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bio/kemisk rening av BDT+KL |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | CE-märkt enligt EN 12566-3 |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1133828 |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1133828 |
|---|
| GTIN | 6414900301565 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1133828 |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Flödeskapacitet | 2,1 l/s |
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 3 - 12 |
| Med inspektionsöppning | Ja |
| Med larmfunktion | Ja |
| Längd | 3294 mm |
| Bredd | 2356 mm |
| Höjd | 2202 mm |
| Vikt | 515 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414900301565 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 3294 | ||
| Bredd (mm) | 2356 | ||
| Höjd (mm) | 2202 | ||
| Vikt (kg) | 515 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_6_5634002.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_5634002.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_6_5634002.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_6_5634002.pdf |
| RSK-nummer | 5634002 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1133828 |
| GTIN | 6414900301565 |
| Produkt | Minireningsverk |
| Produktnamn | Clean II |
| Dimension | - |
| Storlek | för 2 hushåll |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bio/kemisk rening av BDT+KL |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | CE-märkt enligt EN 12566-3 |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1133828 |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1133828 |
|---|
| GTIN | 6414900301565 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1133828 |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Flödeskapacitet | 2,1 l/s |
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 3 - 12 |
| Med inspektionsöppning | Ja |
| Med larmfunktion | Ja |
| Längd | 3294 mm |
| Bredd | 2356 mm |
| Höjd | 2202 mm |
| Vikt | 515 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414900301565 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 3294 | ||
| Bredd (mm) | 2356 | ||
| Höjd (mm) | 2202 | ||
| Vikt (kg) | 515 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_6_5634002.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_5634002.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_6_5634002.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_6_5634002.pdf |