RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2008-10-23
RSK-nr enhet: ST
IN-DRÄN biobädd, 5 personer, 1 hushåll, WC+BDT För endast BDT-avlopp så gäller 1,5 hushåll. Innehåller; IN-DRÄN Biobädd Tillbehörskartong BB5 Rörpaket BB5 Fläktstos, 6-ringar Lock
IN-DRÄN biobädd, 5 personer, 1 hushåll, WC+BDT För endast BDT-avlopp så gäller 1,5 hushåll. Innehåller; IN-DRÄN Biobädd Tillbehörskartong BB5 Rörpaket BB5 Fläktstos, 6-ringar Lock
| RSK-nummer | 5617924 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0051 |
| GTIN | - |
| Produkt | Biobädd |
| Produktnamn | IN-DRÄN 5S |
| Dimension | - |
| Storlek | 2400x1200x1000mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | BDT för max 5 personer |
| Utförande | markbädd |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyeten |
| Standard | - |
| Övrig info | vid WC lägg till Eko Treat |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0051 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Material lock | Plast |
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 1 - 5 |
| Anslutningar | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Invändig beklädnad | PE (polyeten) |
| Utvändig beklädnad | PE (polyeten) |
| Volymklass | 3 m³ |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Tillämpningsområde | Utvändigt |
| Anslutningshöjd inlopp | 900 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 100 mm |
| Med larmfunktion | Ja |
| Reduktion organiskt material (BOD7) | 98 % |
| Reduktion fosfor (P) | 99 % |
| Reduktion kväve (N) | 55 % |
| Effektiv mot intestinala enterockocker | Ja |
| Effektiv mot E-coli | Ja |
| Längd | 2400 mm |
| Bredd | 1200 mm |
| Höjd | 1000 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2400 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 350 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | bunt | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 2 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 6 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 550 | ||
| Vikt (kg) | 17 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_589_5617924.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_589_5617924.pdf |
| RSK-nummer | 5617924 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0051 |
| GTIN | - |
| Produkt | Biobädd |
| Produktnamn | IN-DRÄN 5S |
| Dimension | - |
| Storlek | 2400x1200x1000mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | BDT för max 5 personer |
| Utförande | markbädd |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyeten |
| Standard | - |
| Övrig info | vid WC lägg till Eko Treat |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0051 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Material lock | Plast |
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 1 - 5 |
| Anslutningar | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Invändig beklädnad | PE (polyeten) |
| Utvändig beklädnad | PE (polyeten) |
| Volymklass | 3 m³ |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Tillämpningsområde | Utvändigt |
| Anslutningshöjd inlopp | 900 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 100 mm |
| Med larmfunktion | Ja |
| Reduktion organiskt material (BOD7) | 98 % |
| Reduktion fosfor (P) | 99 % |
| Reduktion kväve (N) | 55 % |
| Effektiv mot intestinala enterockocker | Ja |
| Effektiv mot E-coli | Ja |
| Längd | 2400 mm |
| Bredd | 1200 mm |
| Höjd | 1000 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2400 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 350 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | bunt | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 2 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 6 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 550 | ||
| Vikt (kg) | 17 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_589_5617924.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_589_5617924.pdf |