RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-12-01
RSK-nr enhet: ST
WAVIN BIOKEM 15 SE. Längd 0 m för 11-15 personer
WAVIN BIOKEM 15 SE. Längd 0 m för 11-15 personer
| RSK-nummer | 5661882 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6101886 |
| GTIN | - |
| Produkt | Minireningsverk |
| Produktnamn | Wavin Biokem 15 |
| Dimension | - |
| Storlek | 4000x1660x2450mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 50Hz |
| Funktion | för 11-15 personer |
| Utförande | med apparatskåp |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN 12566-3 |
| Övrig info | satsvis rening 2 gånger/dygn |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 6101886 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Material lock | Plast |
| Belastning lock | 1 kN |
| Flödeskapacitet | 0,624 l/s |
| Anslutningar | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Invändig beklädnad | Övrigt |
| Utvändig beklädnad | Övrigt |
| Volymklass | 0 m³ |
| Våtvolym | 6300 l |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Med tömningsanordning | Ja |
| Med inspektionsöppning | Ja |
| Tillämpningsområde | Utvändigt |
| Anslutningshöjd inlopp | 1400 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 0 mm |
| Med larmfunktion | Ja |
| Med provtagningssond | Ja |
| Reduktion organiskt material (BOD7) | 97 % |
| Reduktion fosfor (P) | 90 % |
| Reduktion kväve (N) | 54 % |
| Effektiv mot intestinala enterockocker | Ja |
| Effektiv mot E-coli | Ja |
| Längd | 4000 mm |
| Bredd | 1600 mm |
| Höjd | 2450 mm |
| Diameter | 1600 mm |
| Vikt | 670 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 4000 | ||
| Bredd (mm) | 1600 | ||
| Höjd (mm) | 1600 | ||
| Vikt (kg) | 589,814 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5661882 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6101886 |
| GTIN | - |
| Produkt | Minireningsverk |
| Produktnamn | Wavin Biokem 15 |
| Dimension | - |
| Storlek | 4000x1660x2450mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 50Hz |
| Funktion | för 11-15 personer |
| Utförande | med apparatskåp |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN 12566-3 |
| Övrig info | satsvis rening 2 gånger/dygn |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 6101886 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Material lock | Plast |
| Belastning lock | 1 kN |
| Flödeskapacitet | 0,624 l/s |
| Anslutningar | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Invändig beklädnad | Övrigt |
| Utvändig beklädnad | Övrigt |
| Volymklass | 0 m³ |
| Våtvolym | 6300 l |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Med tömningsanordning | Ja |
| Med inspektionsöppning | Ja |
| Tillämpningsområde | Utvändigt |
| Anslutningshöjd inlopp | 1400 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 0 mm |
| Med larmfunktion | Ja |
| Med provtagningssond | Ja |
| Reduktion organiskt material (BOD7) | 97 % |
| Reduktion fosfor (P) | 90 % |
| Reduktion kväve (N) | 54 % |
| Effektiv mot intestinala enterockocker | Ja |
| Effektiv mot E-coli | Ja |
| Längd | 4000 mm |
| Bredd | 1600 mm |
| Höjd | 2450 mm |
| Diameter | 1600 mm |
| Vikt | 670 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 4000 | ||
| Bredd (mm) | 1600 | ||
| Höjd (mm) | 1600 | ||
| Vikt (kg) | 589,814 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |