RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-02-11
RSK-nr enhet: ST
Slamavskiljare för avloppsvatten, 1 hushåll. Våtvolym 2,2 m3, integrerad pumpbrunn. Vikt 149 Kg. Levereras med bioModulpaket SP, bestående av 7 st biomoduler, 10 st spridningsplattor, 4 st 2 m spridarrör, 2 st ventilationsrör och geotextil 12 x 4 m.
Slamavskiljare för avloppsvatten, 1 hushåll. Våtvolym 2,2 m3, integrerad pumpbrunn. Vikt 149 Kg. Levereras med bioModulpaket SP, bestående av 7 st biomoduler, 10 st spridningsplattor, 4 st 2 m spridarrör, 2 st ventilationsrör och geotextil 12 x 4 m.
| RSK-nummer | 5616258 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1044981 |
| GTIN | - |
| Produkt | Slamavskiljarpaket |
| Produktnamn | BDT+KL paket SA2200 |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | våt 2200l, 1750x2000mm (HxØ) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | BDT+KL, 1 hushåll |
| Utförande | med integrerad pumpbrunn |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | glasfiber/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | med biomodulpaket |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1044981 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2000 | ||
| Bredd (mm) | 2000 | ||
| Höjd (mm) | 1750 | ||
| Vikt (kg) | 149 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 2500 | ||
| Vikt (kg) | 130 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_730_5616258.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_730_5616258.pdf |
| RSK-nummer | 5616258 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1044981 |
| GTIN | - |
| Produkt | Slamavskiljarpaket |
| Produktnamn | BDT+KL paket SA2200 |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | våt 2200l, 1750x2000mm (HxØ) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | BDT+KL, 1 hushåll |
| Utförande | med integrerad pumpbrunn |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | glasfiber/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | med biomodulpaket |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1044981 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2000 | ||
| Bredd (mm) | 2000 | ||
| Höjd (mm) | 1750 | ||
| Vikt (kg) | 149 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 2500 | ||
| Vikt (kg) | 130 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_730_5616258.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_730_5616258.pdf |