Avaktiverad 2019-05-07
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-01-20
RSK-nr enhet: ST
Slamavskiljarpaket för WC+BDT, med pumpbrunn. Paketet innehåller slamavskiljare SA 2000ce inklusive bygelsats, lock PE 700, pumpbrunn Pump-in-Tank samt 1-fas pump Xylem SMX2. Observera att stos ej ingår i detta paket. Slamavskiljaren är CE-märkt och byggproduktcertifierad. För 1 hushåll (5 personer) med WC-, bad-, disk- och tvättvatten (WC+BDT-vatten). Mycket bra avskiljningsförmåga, bra åtkomlighet och enkel att slamtömma. Används SA 2000ce för enbart BDT-vatten kan intervallet för slamtömning utökas till 4-6 år mot normalt 1 gång/år.
Slamavskiljarpaket för WC+BDT, med pumpbrunn. Paketet innehåller slamavskiljare SA 2000ce inklusive bygelsats, lock PE 700, pumpbrunn Pump-in-Tank samt 1-fas pump Xylem SMX2. Observera att stos ej ingår i detta paket. Slamavskiljaren är CE-märkt och byggproduktcertifierad. För 1 hushåll (5 personer) med WC-, bad-, disk- och tvättvatten (WC+BDT-vatten). Mycket bra avskiljningsförmåga, bra åtkomlighet och enkel att slamtömma. Används SA 2000ce för enbart BDT-vatten kan intervallet för slamtömning utökas till 4-6 år mot normalt 1 gång/år.
| RSK-nummer | 5622338 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Slamavskiljarpaket |
| Produktnamn | SA 2000ce inkl Pump-in-tank |
| Dimension | 110x32mm (inlopp x utlopp) |
| Storlek | 2000l, 2900x1200x960mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | BDT+KL, max 5 personer |
| Utförande | inbyggd pumpbrunn, exkl stos |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2900 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 960 | ||
| Vikt (kg) | 140 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5622338 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Slamavskiljarpaket |
| Produktnamn | SA 2000ce inkl Pump-in-tank |
| Dimension | 110x32mm (inlopp x utlopp) |
| Storlek | 2000l, 2900x1200x960mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | BDT+KL, max 5 personer |
| Utförande | inbyggd pumpbrunn, exkl stos |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2900 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 960 | ||
| Vikt (kg) | 140 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |