RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-12-08
RSK-nr enhet: ST
Slamavskiljarpaket för WC+BDT. Med inbyggd pumpbrunn och pump. 1 hushåll vid normalskyddsnivå. Innehåller: 1 x SA 2006ce ink pump in tank 1 x 6-ringars förhöjningsstos 1 x lock PE700
Slamavskiljarpaket för WC+BDT. Med inbyggd pumpbrunn och pump. 1 hushåll vid normalskyddsnivå. Innehåller: 1 x SA 2006ce ink pump in tank 1 x 6-ringars förhöjningsstos 1 x lock PE700
| RSK-nummer | 5619958 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0360 |
| GTIN | - |
| Produkt | Slamavskiljarpaket |
| Produktnamn | SA 2006ce inkl Pump-in-tank |
| Dimension | 110x32mm (inlopp x utlopp) |
| Storlek | 2000l, 2900x1200x960mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | BDT+KL, max 5 personer |
| Utförande | med inbyggd pumpbrunn |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0360 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Material lock | PE (polyeten) |
| Lämplig för tungmetaller | Nej |
| Lämplig för bad-/duschavlopp (B) | Ja |
| Lämplig för köksavlopp (D) | Ja |
| Lämplig för tvättavlopp (T) | Ja |
| Lämplig för toalettavlopp (WC) | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
| Anslutningar | Övrigt |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Med slamavskiljare | Ja |
| Kapacitet på slamavskiljare | 2000 l |
| Volymklass | 2 m³ |
| Våtvolym | 2000 l |
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 0 - 10 |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med automatisk påfyllningsfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Nej |
| Anslutningshöjd inlopp | 810 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 710 mm |
| Längd | 2900 mm |
| Bredd | 1200 mm |
| Höjd | 960 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2900 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 960 | ||
| Vikt (kg) | 110 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 700 | ||
| Vikt (kg) | 50 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 780 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 700 | ||
| Vikt (kg) | 12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5619958 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0360 |
| GTIN | - |
| Produkt | Slamavskiljarpaket |
| Produktnamn | SA 2006ce inkl Pump-in-tank |
| Dimension | 110x32mm (inlopp x utlopp) |
| Storlek | 2000l, 2900x1200x960mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | BDT+KL, max 5 personer |
| Utförande | med inbyggd pumpbrunn |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0360 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Material lock | PE (polyeten) |
| Lämplig för tungmetaller | Nej |
| Lämplig för bad-/duschavlopp (B) | Ja |
| Lämplig för köksavlopp (D) | Ja |
| Lämplig för tvättavlopp (T) | Ja |
| Lämplig för toalettavlopp (WC) | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
| Anslutningar | Övrigt |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Med slamavskiljare | Ja |
| Kapacitet på slamavskiljare | 2000 l |
| Volymklass | 2 m³ |
| Våtvolym | 2000 l |
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 0 - 10 |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med automatisk påfyllningsfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Nej |
| Anslutningshöjd inlopp | 810 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 710 mm |
| Längd | 2900 mm |
| Bredd | 1200 mm |
| Höjd | 960 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2900 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 960 | ||
| Vikt (kg) | 110 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 700 | ||
| Vikt (kg) | 50 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 780 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 700 | ||
| Vikt (kg) | 12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |