RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-03-22
RSK-nr enhet: ST
ATRA® nyckeln är en anordning som används för att koppla samman angränsande GEOWEB® sektioner ända mot ända eller sida vid sida genom GEOWEB® I-spår. ATRA® nyckeln inkluderar ett strukturellt förstärkt handtag och friktionsstift för förbättrad låsning med GEOWEB® ytans textur. Tillsammans ger dessa funktioner extra skydd mot de tre huvudsakliga typerna av mekaniskt skarvslitage: skjuvning, sprickbildning och avskalning. ATRA® nyckeln ska sättas in genom två anslutande GEOWEB® sektioner med I-spåren och vridas 90 grader för att låsa nyckeln på plats. Om borttagning krävs, kan ATRA® nyckeln låsas upp och tas bort genom att vrida nyckeln 90 grader från den låsta positionen och ta bort enheten från I-spåren.
ATRA® nyckeln är en anordning som används för att koppla samman angränsande GEOWEB® sektioner ända mot ända eller sida vid sida genom GEOWEB® I-spår. ATRA® nyckeln inkluderar ett strukturellt förstärkt handtag och friktionsstift för förbättrad låsning med GEOWEB® ytans textur. Tillsammans ger dessa funktioner extra skydd mot de tre huvudsakliga typerna av mekaniskt skarvslitage: skjuvning, sprickbildning och avskalning. ATRA® nyckeln ska sättas in genom två anslutande GEOWEB® sektioner med I-spåren och vridas 90 grader för att låsa nyckeln på plats. Om borttagning krävs, kan ATRA® nyckeln låsas upp och tas bort genom att vrida nyckeln 90 grader från den låsta positionen och ta bort enheten från I-spåren.
| RSK-nummer | 5638006 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Atrakey |
| GTIN | 7350122645072 |
| Produkt | Jordarmering/Ero |
| Produktnamn | ATRA® Key clips |
| Dimension | 33,15x52,07mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | Atrakey |
|---|
| GTIN | 7350122645072 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,033 m |
| Bredd | 0,052 m |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 150 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,007 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 450 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 305 | ||
| Bredd (mm) | 305 | ||
| Höjd (mm) | 102 | ||
| Vikt (kg) | 3,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638006.pdf |
|---|---|
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=akCsezu7JfE |
| RSK-nummer | 5638006 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Atrakey |
| GTIN | 7350122645072 |
| Produkt | Jordarmering/Ero |
| Produktnamn | ATRA® Key clips |
| Dimension | 33,15x52,07mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | Atrakey |
|---|
| GTIN | 7350122645072 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,033 m |
| Bredd | 0,052 m |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 150 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,007 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 450 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 305 | ||
| Bredd (mm) | 305 | ||
| Höjd (mm) | 102 | ||
| Vikt (kg) | 3,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638006.pdf |
|---|---|
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=akCsezu7JfE |