RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-03-22
RSK-nr enhet: ST
ATRA® Speed Stake ger ytterligare förankring och motstånd mot glidning och/eller upplyftande krafter för GEOWEB® sektioner med eller utan armering för topp, botten och intern förankring. ATRA® Speed Stakes är ett enhetligt, icke-metalliskt format ankare som används istället för traditionella armeringsjärn eller stålstänger när långsiktig hållbarhet önskas i våta eller korrosiva miljöer. ATRA® Speed Stakes ger en mer säker anslutning med GEOWEB® geocellväggar och möjliggör att ankare kan drivas ner i marken med hjälp av borrhammare med ATRA® Gad verktyget.
ATRA® Speed Stake ger ytterligare förankring och motstånd mot glidning och/eller upplyftande krafter för GEOWEB® sektioner med eller utan armering för topp, botten och intern förankring. ATRA® Speed Stakes är ett enhetligt, icke-metalliskt format ankare som används istället för traditionella armeringsjärn eller stålstänger när långsiktig hållbarhet önskas i våta eller korrosiva miljöer. ATRA® Speed Stakes ger en mer säker anslutning med GEOWEB® geocellväggar och möjliggör att ankare kan drivas ner i marken med hjälp av borrhammare med ATRA® Gad verktyget.
| RSK-nummer | 5638013 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7350122645140 |
| Produkt | Erosionsskydd/Jordarmer |
| Produktnamn | ATRA® Speed Stake |
| Dimension | 406,4x48mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7350122645140 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,4 m |
| Bredd | 0,048 m |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 457 | ||
| Bredd (mm) | 292 | ||
| Höjd (mm) | 279 | ||
| Vikt (kg) | 0,124 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638013.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5638013 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7350122645140 |
| Produkt | Erosionsskydd/Jordarmer |
| Produktnamn | ATRA® Speed Stake |
| Dimension | 406,4x48mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7350122645140 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,4 m |
| Bredd | 0,048 m |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 457 | ||
| Bredd (mm) | 292 | ||
| Höjd (mm) | 279 | ||
| Vikt (kg) | 0,124 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638013.pdf |
|---|---|