RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-10-12
RSK-nr enhet: ST
ATRA Wall Key är en enhet för att ansluta intilliggande GEOWEB® geovägg-sektioner genom I-spåren. ATRA Wall Key inkluderar en integrerad bricka vid basen av handtaget för att täcka I-spåren när man ansluter intilliggande väggsektioner, friktionsspännen för förbättrad sammanfogning med GEOWEB-sektioner och ett ergonomiskt handtag med S-formad kontur för enkel installation. ATRA Wall Key ska sättas in genom två intilliggande GEOWEB-sektioner med I-spåren i linje och vridas 90 grader för att låsa nyckeln på plats. Om borttagning är nödvändig kan ATRA Wall Key låsas upp och tas bort genom att vrida nyckeln 90 grader från låst position och ta bort enheten från I-spåren.
ATRA Wall Key är en enhet för att ansluta intilliggande GEOWEB® geovägg-sektioner genom I-spåren. ATRA Wall Key inkluderar en integrerad bricka vid basen av handtaget för att täcka I-spåren när man ansluter intilliggande väggsektioner, friktionsspännen för förbättrad sammanfogning med GEOWEB-sektioner och ett ergonomiskt handtag med S-formad kontur för enkel installation. ATRA Wall Key ska sättas in genom två intilliggande GEOWEB-sektioner med I-spåren i linje och vridas 90 grader för att låsa nyckeln på plats. Om borttagning är nödvändig kan ATRA Wall Key låsas upp och tas bort genom att vrida nyckeln 90 grader från låst position och ta bort enheten från I-spåren.
| RSK-nummer | 5638028 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Jordarmering |
| Produktnamn | ATRA® Wall Key clips |
| Dimension | 33,15x52,07mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,041 m |
| Bredd | 0,042 m |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 120 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 178 | ||
| Bredd (mm) | 178 | ||
| Höjd (mm) | 178 | ||
| Vikt (kg) | 0,011 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638028.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5638028 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Jordarmering |
| Produktnamn | ATRA® Wall Key clips |
| Dimension | 33,15x52,07mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,041 m |
| Bredd | 0,042 m |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 120 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 178 | ||
| Bredd (mm) | 178 | ||
| Höjd (mm) | 178 | ||
| Vikt (kg) | 0,011 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638028.pdf |
|---|---|