RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-11-27
RSK-nr enhet: ST
Torv till BDT Easy 50l, skall komposteras en växtsäsong innan man kan använda den som jordförbättring
Torv till BDT Easy 50l, skall komposteras en växtsäsong innan man kan använda den som jordförbättring
| RSK-nummer | 5547565 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1119957 |
| GTIN | 6414905630677 |
| Produkt | Filtertorv |
| Produktnamn | BDT Easy |
| Dimension | - |
| Storlek | 50l |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för BDT Easy |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | organiskt växtmaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.se/infra/catalogue/enskilt-avlopp/gravattenfilter/gravattenrening/gravattenfilter-bdt-easy-och-bdt-easy-plus |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1119957 |
|---|
| GTIN | 6414905630677 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.se/infra/catalogue/enskilt-avlopp/gravattenfilter/gravattenrening/gravattenfilter-bdt-easy-och-bdt-easy-plus |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Filtertyp | Övrigt |
| Material | Övrigt |
| Längd | 650 mm |
| Bredd | 450 mm |
| Höjd | 100 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 690 | ||
| Bredd (mm) | 490 | ||
| Höjd (mm) | 120 | ||
| Vikt (kg) | 8 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 1200x1000 mm (ISO 2-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 1700 | ||
| Vikt (kg) | 495 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_5547565.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5547565 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1119957 |
| GTIN | 6414905630677 |
| Produkt | Filtertorv |
| Produktnamn | BDT Easy |
| Dimension | - |
| Storlek | 50l |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för BDT Easy |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | organiskt växtmaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.se/infra/catalogue/enskilt-avlopp/gravattenfilter/gravattenrening/gravattenfilter-bdt-easy-och-bdt-easy-plus |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1119957 |
|---|
| GTIN | 6414905630677 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.se/infra/catalogue/enskilt-avlopp/gravattenfilter/gravattenrening/gravattenfilter-bdt-easy-och-bdt-easy-plus |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Filtertyp | Övrigt |
| Material | Övrigt |
| Längd | 650 mm |
| Bredd | 450 mm |
| Höjd | 100 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 690 | ||
| Bredd (mm) | 490 | ||
| Höjd (mm) | 120 | ||
| Vikt (kg) | 8 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 1200x1000 mm (ISO 2-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 1700 | ||
| Vikt (kg) | 495 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_5547565.pdf |
|---|---|