RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-06-07
RSK-nr enhet: ST
DELTAX® höghållfast ståltrådsnät är en kostnadseffektiv lösning för att skydda människor och infrastruktur mot stenras och instabilitet i sluttningar. Den har också andra tillämpningar, så som skydd av historiska platser och byggnader, stängsel och anti-gnagare installationer. Dess låga vikt gör att den kan installeras utan användning av tunga maskiner. Snabbt att installera eftersom den enkelt rullas ut och kan kortas till önskad längd. Den anpassar sig optimalt till terrängen. Nätet kan enkelt förkortas genom att linda upp en nätspiral.
DELTAX® höghållfast ståltrådsnät är en kostnadseffektiv lösning för att skydda människor och infrastruktur mot stenras och instabilitet i sluttningar. Den har också andra tillämpningar, så som skydd av historiska platser och byggnader, stängsel och anti-gnagare installationer. Dess låga vikt gör att den kan installeras utan användning av tunga maskiner. Snabbt att installera eftersom den enkelt rullas ut och kan kortas till önskad längd. Den anpassar sig optimalt till terrängen. Nätet kan enkelt förkortas genom att linda upp en nätspiral.
| RSK-nummer | 5638018 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Jordarmering |
| Produktnamn | Bergsäkring Deltax® G802 |
| Dimension | 3,9x30m |
| Storlek | 117m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | maskstorlek 101x175mm |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | stål |
| Ytbehandling | - |
| Material | höghållfast ståltråd |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Tråddiameter | 2 mm |
| Längd | 30000 mm |
| Bredd | 3900 mm |
| Maskbredd | 82 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 3900 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 76,45 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638018.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000521.pdf |
| RSK-nummer | 5638018 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Jordarmering |
| Produktnamn | Bergsäkring Deltax® G802 |
| Dimension | 3,9x30m |
| Storlek | 117m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | maskstorlek 101x175mm |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | stål |
| Ytbehandling | - |
| Material | höghållfast ståltråd |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Tråddiameter | 2 mm |
| Längd | 30000 mm |
| Bredd | 3900 mm |
| Maskbredd | 82 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 3900 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 76,45 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638018.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000521.pdf |