RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-06-07
RSK-nr enhet: ST
GREENAX® är lätt att installera eftersom den smidigt kan rullas ut i sektioner på 3,90 m x 30 m med endast en vikt på 123 kg/rulle. Allt-i-ett: Erosionskontrollmattan är integrerad i det höghållfasta ståltrådsnätet, vilket gör att två produkter kan installeras samtidigt. Erosionsskyddsmattan är också skyddad från skador under installationen. Erosionskontrollmattan av polypropen är UV-stabiliserad. Den höghållfasta tråden har en brottsbelastning som är 3 gånger högre än konventionella sexkantiga nät. Estetiskt tilltalande: Den khakigröna färgen smälter in i de flesta landskap. Den tredimensionella erosionskontrollmattan ger omedelbart skydd mot erosion, vilket gör att växtligheten kan växa snabbt.
GREENAX® är lätt att installera eftersom den smidigt kan rullas ut i sektioner på 3,90 m x 30 m med endast en vikt på 123 kg/rulle. Allt-i-ett: Erosionskontrollmattan är integrerad i det höghållfasta ståltrådsnätet, vilket gör att två produkter kan installeras samtidigt. Erosionsskyddsmattan är också skyddad från skador under installationen. Erosionskontrollmattan av polypropen är UV-stabiliserad. Den höghållfasta tråden har en brottsbelastning som är 3 gånger högre än konventionella sexkantiga nät. Estetiskt tilltalande: Den khakigröna färgen smälter in i de flesta landskap. Den tredimensionella erosionskontrollmattan ger omedelbart skydd mot erosion, vilket gör att växtligheten kan växa snabbt.
| RSK-nummer | 5638024 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Jordarmering |
| Produktnamn | Bergsäkring GREENAX® |
| Dimension | 3,9x30m |
| Storlek | 117m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | maskstorlek 101x175mm |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | stål |
| Ytbehandling | - |
| Material | höghållfast ståltråd |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Tråddiameter | 2 mm |
| Längd | 30000 mm |
| Bredd | 3900 mm |
| Maskbredd | 82 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 3900 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 111,55 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638024.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5638024 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Jordarmering |
| Produktnamn | Bergsäkring GREENAX® |
| Dimension | 3,9x30m |
| Storlek | 117m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | maskstorlek 101x175mm |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | stål |
| Ytbehandling | - |
| Material | höghållfast ståltråd |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Tråddiameter | 2 mm |
| Längd | 30000 mm |
| Bredd | 3900 mm |
| Maskbredd | 82 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 3900 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 111,55 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638024.pdf |
|---|---|