RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-03-22
RSK-nr enhet: ST
GEOTERRA® GTO är tillverkad av 100% ren HDPE. Skapa snabb och enkel tillgång till platsen med GEOTERRA® GTO mattor - de säkraste portabla byggmattorna - utan behov av tung utrustning för att installera eller montera. Bultanslutningar gör det enkelt att bygga mattor i rätt storlek för tillfartsvägar, arbetsplattformar och mattorna skyddar gräsmattor vid tillfällig fordonspassage. GEOTERRA® GTO mattor är byggda med hög kross- och böjstyrka som stöder tunga byggfordon till en 40-70% lägre kostnad än tyngre komposit- eller trämattor. Det krävs 6 bultar per matta. Även över mjuk mark!
GEOTERRA® GTO är tillverkad av 100% ren HDPE. Skapa snabb och enkel tillgång till platsen med GEOTERRA® GTO mattor - de säkraste portabla byggmattorna - utan behov av tung utrustning för att installera eller montera. Bultanslutningar gör det enkelt att bygga mattor i rätt storlek för tillfartsvägar, arbetsplattformar och mattorna skyddar gräsmattor vid tillfällig fordonspassage. GEOTERRA® GTO mattor är byggda med hög kross- och böjstyrka som stöder tunga byggfordon till en 40-70% lägre kostnad än tyngre komposit- eller trämattor. Det krävs 6 bultar per matta. Även över mjuk mark!
| RSK-nummer | 5638015 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GTO |
| GTIN | 7350122645164 |
| Produkt | Jordarmering |
| Produktnamn | GEOTERRA® GTO |
| Dimension | 440x930mm H=50mm |
| Storlek | 0,41m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | Markförstärkningsplatta |
| Utförande | 40 celler per matta |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | GTO |
|---|
| GTIN | 7350122645164 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,44 m |
| Bredd | 0,93 m |
| Tjocklek | 50 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 440 | ||
| Bredd (mm) | 930 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 5,35 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638015.pdf |
|---|---|
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=nYT7Jo9Sg_U&list=PLsbJFVN_M5xfZMKs4wStBEHriFx9o92mL&index=9 |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_5638015.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_5638015.pdf |
| RSK-nummer | 5638015 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GTO |
| GTIN | 7350122645164 |
| Produkt | Jordarmering |
| Produktnamn | GEOTERRA® GTO |
| Dimension | 440x930mm H=50mm |
| Storlek | 0,41m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | Markförstärkningsplatta |
| Utförande | 40 celler per matta |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | GTO |
|---|
| GTIN | 7350122645164 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 0,44 m |
| Bredd | 0,93 m |
| Tjocklek | 50 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 440 | ||
| Bredd (mm) | 930 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 5,35 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638015.pdf |
|---|---|
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=nYT7Jo9Sg_U&list=PLsbJFVN_M5xfZMKs4wStBEHriFx9o92mL&index=9 |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_5638015.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_5638015.pdf |