RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-10-12
RSK-nr enhet: ST
GEOWEB® -väggsektioner tillverkas av texturerade och perforerade paneler av högdensitetpolyeten som är sammanfogade för att skapa ett nätverk av sammankopplade celler. Frontpanelerna är inte perforerade, UV-stabiliserade för långvarig hållbarhet och finns i färgerna grönt och brunt. Frontpanelerna finns också förborrade med hål för att etablera konsekventa mekaniska anslutningar över väggens yta med hjälp av ATRA® Wall Key-anslutningar. GEOWEB®-väggar kan användas i olika konfigurationer för jordförstärkning, inklusive: 1) mekaniskt stabiliserade jordväggar 2) branta sluttningar 3) flerskiktsystem 4) tyngdkraftsförstärkningsväggar.
GEOWEB® -väggsektioner tillverkas av texturerade och perforerade paneler av högdensitetpolyeten som är sammanfogade för att skapa ett nätverk av sammankopplade celler. Frontpanelerna är inte perforerade, UV-stabiliserade för långvarig hållbarhet och finns i färgerna grönt och brunt. Frontpanelerna finns också förborrade med hål för att etablera konsekventa mekaniska anslutningar över väggens yta med hjälp av ATRA® Wall Key-anslutningar. GEOWEB®-väggar kan användas i olika konfigurationer för jordförstärkning, inklusive: 1) mekaniskt stabiliserade jordväggar 2) branta sluttningar 3) flerskiktsystem 4) tyngdkraftsförstärkningsväggar.
| RSK-nummer | 5638033 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Jordarmering |
| Produktnamn | Geovägg GEOWEB® H=15cm 2,11m2 |
| Dimension | 2,64x0,8m H=15cm |
| Storlek | 2,11m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | cellstorlek 267x330mm |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grön/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 2,64 m |
| Bredd | 0,8 m |
| Tjocklek | 150 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 533 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 3,72 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638033.pdf |
|---|---|
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=jFMKlelG37Y&list=PLjK2JehROsndnzgpRFyiLqcchdhbagM9h&ab_channel=PrestoGeosystems |
| RSK-nummer | 5638033 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Jordarmering |
| Produktnamn | Geovägg GEOWEB® H=15cm 2,11m2 |
| Dimension | 2,64x0,8m H=15cm |
| Storlek | 2,11m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | cellstorlek 267x330mm |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grön/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 2,64 m |
| Bredd | 0,8 m |
| Tjocklek | 150 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 533 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 3,72 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638033.pdf |
|---|---|
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=jFMKlelG37Y&list=PLjK2JehROsndnzgpRFyiLqcchdhbagM9h&ab_channel=PrestoGeosystems |