RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-03-22
RSK-nr enhet: ST
GEOWEB är tillverkade av texturerade och perforerade paneler i polyeten med hög densitet som är sammanfogade för att skapa ett nätverk av sammankopplade celler. GEOWEB® geoceller kan fyllas med jord, stenmjöl, betong, återvunnen asfalt eller annat fyllnadsmaterial för geotekniska applikationer som: 1) belastningsstöd för obelagda och asfalterade vägar, järnvägar, hamnar, containerterminal samt vallstabilisering 2) stödmurar, fristående konstruktioner samt fasadväggar 3) slänt, kanal samt geomembranskydd.
GEOWEB är tillverkade av texturerade och perforerade paneler i polyeten med hög densitet som är sammanfogade för att skapa ett nätverk av sammankopplade celler. GEOWEB® geoceller kan fyllas med jord, stenmjöl, betong, återvunnen asfalt eller annat fyllnadsmaterial för geotekniska applikationer som: 1) belastningsstöd för obelagda och asfalterade vägar, järnvägar, hamnar, containerterminal samt vallstabilisering 2) stödmurar, fristående konstruktioner samt fasadväggar 3) slänt, kanal samt geomembranskydd.
| RSK-nummer | 5638003 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GW30V4 |
| GTIN | 7350122645041 |
| Produkt | Erosionsskydd |
| Produktnamn | GEOWEB® GW30V4 |
| Dimension | 2,6x9,6m H=10cm |
| Storlek | 25m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | cellstorlek 287x320mm |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | GW30V4 |
|---|
| GTIN | 7350122645041 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 9,6 m |
| Bredd | 2,6 m |
| Tjocklek | 100 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 533 | ||
| Bredd (mm) | 1067 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 24,42 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638003.pdf |
|---|---|
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=YUEutDPo4kQ&list=PLjK2JehROsndYKa5-0RN_ZPYrTaQ7kafZ |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_5638002.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_5638002.pdf |
| RSK-nummer | 5638003 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GW30V4 |
| GTIN | 7350122645041 |
| Produkt | Erosionsskydd |
| Produktnamn | GEOWEB® GW30V4 |
| Dimension | 2,6x9,6m H=10cm |
| Storlek | 25m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | cellstorlek 287x320mm |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | HDPE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | GW30V4 |
|---|
| GTIN | 7350122645041 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 9,6 m |
| Bredd | 2,6 m |
| Tjocklek | 100 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 533 | ||
| Bredd (mm) | 1067 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 24,42 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_5638003.pdf |
|---|---|
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=YUEutDPo4kQ&list=PLjK2JehROsndYKa5-0RN_ZPYrTaQ7kafZ |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_5638002.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_5638002.pdf |